مقالات رهیاب پیام گستران

۱۳۹۹/۱۲/۱۱

چگونه از سرویس‌های پیامک انبوه درست استفاده کنیم؟

در این مقاله قصد داریم در رابطه با یکی از روش‌های بازاریابی مهم و تاثیرگذار به نام سرویس پیامک انبوه با شما صحبت کنیم. سرویسی که مانند یک شمشیر دولبه علاوه بر اینکه می‌تواند برای یک سازمان و کسب و کار ارزش افزوده بسیار زیادی‌ ایجاد کند می‌تواند سبب آزار مخاطبان و مشتریان کسب و کار شود.


۱۳۹۹/۰۷/۲۶

چگونه می‌توان از پیامک برای ارتباط بهتر با مشتری استفاده کرد

افزایش نرخ تعامل مشتری یکی از مهمترین اهداف هر کسب و کاری است، برندها و شرکت‌های بزرگ از کمپین‌های بازاریابی، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و انواع تبلیغاتی دیجیتالی برای افزایش نرخ تعامل مشتریان خویش استفاده می‌کنند. با این وجود شاید از این موضوع تعجب کنید که سامانه خدمات پیام کوتاه یکی از قابل اعتمادترین روش‌ها برای بهبود تعامل با مشتریان در سرتاسر جهان است. 

۱۳۹۹/۰۷/۲۳

کدام کسب و کارها باید از بازاریابی پیامکی استفاده کنند؟

شرکت‌ها برای دستیابی به اهداف خود باید از استراتژی‌های بازاریابی متنوعی استفاده کنند، یکی از این استراتژی‌های موفق، بازاریابی پیامکی است.

۱۳۹۹/۰۷/۲۲

هفت علامت پنهان که نشان می‌دهد زمان تغییر استراتژی بازاریابی پیامکی فرا رسیده است

درصد موفقیت کمپین‌های بازاریابی پیامکی بسیار بالا است، همین مسئله بسیاری از شرکت‌ها را ترغیب به افزودن پیامک به استراتژی کلی بازاریابی خود کرده‌اند. 

۱۳۹۹/۰۷/۲۱

پیامک‌های تراکنشی و تأثیر آن بر کسب کارها

پیامک‌های تراکنشی می‌توانند باعث افزایش آگاهی نسبت به برند، بهبود خدمات مشتری و درآمد و سود بیشتر شود، محتوا و لحن پیامک تراکنشی با پیامک تبلیغاتی تفاوت دارد و به نحوی قابل توجه به تقویت روابط با مشتری کمک می‌کند. 

۱۳۹۹/۰۷/۲۰

پیامک ابزاری آزاردهنده یا کارآمد برای بازاریابی

مردم هر روز برای ارتباط با دوستان یا خانواده خود به یکدیگر پیام می‌دهند، امروزه بیش از 5 میلیارد نفر در سرتاسر جهان دارای تلفن همراه هستند،به همین دلیل است که تیم های بازاریابی با فرصت بی نظیری برای جذب مشتری از طریق تلفن همراه و اجرای اهراف بازاریابی خویش برخوردار هستند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

قوانین پیامک که هر کسب و کاری باید بداند

بازاریابی پیامکی از جمله روش‌هایی است که امکان ارتباط مستقیم با مشتری را فراهم می‌کند و اجرای آن بسیار راحت و مقرون به صرفه است. اما اگر قوانین و مقررات همین روش ساده را رعایت نکنید، نه تنها متحمل جریمه و مجازات خواهید شد، بلکه اعتبار و مشتریان خود را نیز از دست خواهید داد. 

۱۳۹۹/۰۷/۱۶

کمپین پیامکی چیست و چگونه ایجاد می‌شود؟

یک کمپین پیامکی در واقع ارسال پیامک به گروهی از مشترکین برای اهداف بازاریابی است، پیامک‌های فروش و تخفیف مشهورترین انواع کمپین‌های پیامکی هستند، کمپین‌های پیامکی یک استراتژی قدرتمند برای ارائه اطلاعات ارزشمند به مردم است و در کنار سایر کانال‌های بازاریابی مانند بازاریابی از طریق وب و شبکه‌های اجتماعی اثربخشی آن چندین برابر می‌شود. 

۱۳۹۹/۰۷/۱۵

بهترین زمان برای ارسال پیامک‌های بازاریابی

ارسال پیامک به نظر ساده است، اما نحوه ایجاد پیامک و زمان صحیح برای ارسال آن نقش حیاتی در موفقیت یک کمپین پیامکی ایفا می‌کند. 

۱۳۹۹/۰۷/۱۴

چطور از پیامک در خدمات پشتیبانی از مشتریان استفاده کنیم

خدمات پشتیبانی از مشتریان می‌تواند باعث موفقیت یا شکست یک شرکت شود. مشتریان امروزی انتظار دارند به سرعت پاسخ مشکلات و نگرانی‌هایشان را دریافت کنند یا از سوی شرکت پشتیبانی مورد نظر را دریافت کنند. در غیر این صورت به راحتی به سمت شرکت دیگری تمایل پیدا می‌‌کنند و تجربه ناموفق خود درباره عدم دریافت پشتیبانی از یک شرکت را با سرتاسر جهان به اشتراک می‌گذارند. 

۱۳۹۹/۰۷/۱۳

هشت کمپین خلاقانه بازاریابی پیامکی که مخاطبین را تحت تأثیر قرار می‌دهند

آیا تا به حال سعی کردید که فعالیت‌های بازاریابی پیامکی خود را به حداکثر یا به بالاترین سطح ممکن برسانید؟ در کنار تمامی راهکارهایی که برای ایجاد یک پیامک باید به کار گرفت، خلاقیت را نباید فراموش کرد.

۱۳۹۹/۰۷/۱۲

شرکت‌های بزرگ چگونه از پیامک برای انجام کسب و کار خود استفاده می‌کنند

در دنیای رو به رشد اپ‌ها و گوشی‌های هوشمند، ارسال پیام متنی در میان تیم‌های بازاریابی و برندها به شدت طرفدار پیدا کرده است.

۱۳۹۹/۰۷/۰۹

چه کار کنیم تا یک کمپین پیامکی کارآمد داشته باشیم

گوشی‌های هوشمند یکی از دستگاه‌های کلیدی برای اکثریت مردم در دنیای امروز به شمار می‌روند. با وجود اندازه نسبتاً کوچک آن‌ها، تقریباً تمامی ابزارهای مورد نیاز همچون ساعت یا ماشین‌حساب را دارد یا امکان دسترسی به ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و بسیار موارد دیگر را فراهم می‌کند. اما یک قابلیت که تمامی گوشی‌های تلفن همراه دارند، خدمات پیام کوتاه یا پیامک، اس‌ام‌اس است. 

۱۳۹۹/۰۷/۰۸

چگونه یک پیامک خوب بنویسیم

چرا پیامک؟ این سوالی است که ممکن است بسیاری از افراد بپرسند که چرا با وجود انواع پیام‌رسان‌های اینترنتی چرا باید از پیامک در توسعه کسب و کار خود استفاده کنند.

۱۳۹۹/۰۷/۰۷

رهنمودهایی برای تازه‌ واردین در آموزش مجازی

شاید تا همین چند سال پیش هیچ کسی تصور نمی‌کرد که بتوان کل یک دوره آموزشی از دبستان گرفته تا دبیرستان و دانشگاه را به طور کامل از خانه و از راه دور تحصیل کرد. اما با گذشت زمان و روی کار آمدن تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های همراه هوشمند این فرایند آموزشی به یکی از گزینه‌های متداول در سرتاسر جهان تبدیل شده است. 

۱۳۹۹/۰۷/۰۶

نکاتی طلایی برای ایجاد یک محیط مناسب آموزش مجازی

کودکان منحصر به فرد هستند، به همین پیدا کردن بهترین روش‌های آموزشی و ایجاد محیطی ایده‌آل برای آموزش آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از مدارس، موسسات آموزشی و دانشگاه‌ها امروز دوره‌های آموزش مجازی برگزار می‌کنند و یا از آموزش‌های مجازی به صورت ترکیبی با آموزش حضور استفاده می‌کنند. برای آموزش بهتر چه به صورت مجازی چه به صورت حضوری باشد، ایجاد یک محیط مناسب نقش مهمی در یادگیری ایفا می‌کند. اما چگونه می‌توان یک محیط آموزش مجازی مناسب در خانه ایجاد کرد؟ 

۱۳۹۹/۰۷/۰۶

معایب آموزش مجازی که باید مورد ملاحظه قرار گیرند

آموزش مجازی از طریق یک فضای مجازی یا فضای شبیه‌سازی شده انجام می‌شود، در حالی که فراگیرنده و مدرس در موقعیت‌های مکانی متفاوتی قرار دارند. اگرچه فضا و محیط آموزش مجازی امکان یادگیری با انعطاف‌پذیری بیشتر را فراهم می‌کند، مقرون به صرفه‌تر برای مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی است، معایبی هم دارد که قبل از استفاده و اجرای گسترده آن باید برطرف شوند. این معایب باعث شده بسیاری از دانش‌آموزان، دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها همچنان آموزش سنتی و حضوری را ترجیح دهند. 

۱۳۹۹/۰۷/۰۵

چه کار کنیم تا یک آموزش مجازی موفق داشته باشیم

به عنوان معلم، استاد، مدرس آموزش مجازی برای موفقیت باید راهکارها و رمز و رازهای موفقیت را بدانید. امروزه بسیاری از آموزشگاه‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها اقدام به ارائه آموزش مجازی و از راه دور کرده‌اند. آموزش مجازی همچون آموزش حضوری نیاز به استراتژی‌ها و برنامه‌های کلاسی مختص به خود دارد تا بتواند دانش‌آموزان، دانشجویان را ترغیب به مشارکت در فعالیت‌های آموزش مجازی کند. 

۱۳۹۹/۰۷/۰۵

چالش‌های یک کلاس آموزش مجازی

طی دهه گذشته شهرت و طرفداران آموزش آنلاین یا مجازی به سرعت افزایش یافته است. تحقیقات نشان می‌دهد که تعداد دانشجویان خواهان کلاس‌های مجازی حتی نسبت به پنج سال قبل دو برابر شده است. از طرفی تعداد دانش‌آموزان که در مدارس آنلاین و آموزش از راه دور ثبت‌نام می‌کنند نیز به تازگی از روند صعودی قابل توجهی برخوردار شده است

۱۳۹۹/۰۷/۰۳

راهکارهایی برای افزایش مشارکت دانش‌آموزان در کلاس‌های مجازی

در دنیای امروز همه دانش‌آموزان در مدارس حضوری شرکت نمی‌کنند، بسیاری از آن‌ها خیلی راحت کامپیوتر، لپتاپ، تبلت یا حتی گوشی هوشمند خود را روشن کرده و در یک کلاس درس آنلاین شرکت می‌کنند، سالانه هزاران دانش‌آموز در سرتاسر جهان در مدارس کاملاً مجازی ثبت‌نام می‌کنند،کلاس‌های مجازی مزایای بیشماری برای دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید دانشگاه، مدارس و حتی والدین دارند. 

۱۳۹۹/۰۷/۰۳

چرا استفاده از آموزش مجازی در آینده افزایش خواهد یافت؟

به طور معمول رخدادهای غیرمنتظره باعث شیوع ایده‌های جدید و در نتیجه تغییرات ساختاری در جامعه و کسب وکارها می‌شوند، به طور مثال جنگ جهانی دوم را در نظر بگیرید که تمامی مردان به جنگ رفته بودند و زنان ثابت کردند که می‌توانند بسیاری از کارهای به اصطلاح مردانه را به خوبی انجام دهند دیدگاه‌ها به زنان هرگز به دوران قبل از جنگ جهانی برنگشت در حال حاضر نیز به همین ترتیب است بسیاری از اتفاقات باعث گسترش برخی ایده‌ها در بین مردم می‌شود و این ایده دیگر در کل جوامع شایع می‌شود. 

۱۳۹۹/۰۷/۰۲

مهمترین دلایلی که دانش‌آموزان در آموزش مجازی غیبت می‌کنند

سازگاری با شرایط برای هیچ کس فرایند راحتی نیست، اما غیرممکن هم نیست. این موضوع در تمامی حوزه‌ها و صنایع صادق است، با توجه به پیشرفت تکنولوژی بسیاری از افراد باید دانش خود را به روز کنند تا قادر باشند در بازار رقابتی امروز به فعالیت خود ادامه دهند. در زمینه آموزش و یادگیری هم اگر معلمان و اساتید قادر به درک شرایط مجازی نباشند و از ابزارها و شیوه‌های صحیح استفاده نکنند، ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان یا دانشجویان و ترغیب آن‌ها به یادگیری در فضای دیجیتال و آنلاین بسیار دشوار خواهد بود. 

۱۳۹۹/۰۷/۰۱

آموزش مجازی چیست؟

کامپیوترهای شخصی و اینترنت باعث تغییر و تحول کل جهان و حوزه‌های مختلف شده است،فیسبوک، توئیتر، یوتیوب، اسکایپ و سایر رسانه‌های آنلاین به میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان اجازه می‌دهد تا تنها در عرض چند ثانیه عقاید خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، این رسانه‌ها به همان اندازه که شایع هستند، از اهمیت نیز برخوردارند. 

۱۳۹۹/۰۷/۰۱

مزایای آموزش مجازی

همان طور که می‌دانید، حضور در یک محیط آموزشی فیزیکی مزایا و معایب خود را دارد. همین مسئله در خصوص حضور در کلاس‌های مجازی نیز صادق است، امروزه آموزش مجازی در بین بسیاری از جوامع شایع شده است و به رفع بسیاری از نواقص محیط آموزشی کمک می‌کند. 

۱۳۹۹/۰۶/۲۶

مزایای همکاری بیمارستان‌ها با استارتاپ‌های پزشکی و خدمات درمانی

استارتاپ‌های پزشکی و مراقبت‌های درمانی امروزه نقش مهمی در صنعت درمان و سلامت ایفا می‌کنند، رشد این استارتاپ‌ها باعث شده سرمایه‌گذاران بسیاری به این حیطه وارد شوند. با توجه به اینکه صنعت درمان و سلامت سهم قابل توجهی در شاخص تولید ناخالص داخلی دارد، تعجب‌برانگیز نیست. 

۱۳۹۹/۰۶/۲۶

درس‌هایی برای راه‌اندازی یک استارتاپ مشاوره پزشکی

صنعت درمان و سلامت مملو از تغییر و تحولات جدید و استارتاپ‌ها است. این گستردگی تغییرات و ظهور شرکت و ارائه‌دهندگان خدمات درمانی نوآورانه به این پرسش منتهی می‌شود که آیا راه بهتری برای سرمایه‌گذاری غیر از این حوزه وجود دارد؟ 

۱۳۹۹/۰۶/۲۵

راهنمای جامع برای استارتاپ‌های مشاوره پزشکی

هیچ صنعتی مانند صنعت درمان و سلامت به استارتاپ‌ها شانس موفقیت نمی‌دهد. به علاوه ارزش صنعت درمان و سلامت به شدت رو به رشد است و همین مسئله سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جلب می‌کند. درمان از راه دور طی سال‌های اخیر از شهرت بالایی برخوردار شده‌ است، پزشکان و بیماران بیش از هر زمانی از تکنولوژی و استارتاپ‌های این حوزه استقبال می‌کنند. 

۱۳۹۹/۰۶/۲۴

دلایلی که باعث شکست استارتاپ‌های مشاوره پزشکی می‌شوند

در دنیای امروز با توجه به رشد جمعیت، افزایش هوشیاری نسبت به سلامتی و پیشرفت تکنولوژی شاهد افزایش تعداد استارتاپ‌های مشاوره پزشکی در سرتاسر جهان هستیم. رشد استارتاپ‌های حوزه پزشکی و سلامت مطمئناً در آینده نیز ادامه خواهد داشت. 

۱۳۹۹/۰۶/۲۳

چرا استارتاپ‌های مشاوره پزشکی به عرصه درمان و سلامت وارد شدند؟

صنعت درمان و سلامت با سرعت غیر قابل تصوری رو به رشد است، افزایش تعداد استارتاپ‌های پزشکی و سلامتی گواهی بر این میزان رشد است.

۱۳۹۹/۰۶/۲۳

رازهای موفقیت یک استارتاپ مشاوره پزشکی

سلامتی بسیار ارزشمند است و در واقع ثروت اصلی هر فردی به شمار می‌شود. اگر قصد دارید در حوزه درمان و سلامت سرمایه‌گذاری کنید، باید بدانید فرصت‌های بیشماری در اینجا وجود دارد که اکثر آن‌ها نیز سودآور هستند. این فرصت‌ها ممکن است یک کلینیک یا بیمارستان، یک سایت خدمات درمانی آنلاین، یک وبلاگ سلامتی یا یک استارتاپ مشاوره پزشکی باشد. 

۱۳۹۹/۰۶/۲۲

چالش‌های پیش روی سلامت دیجیتال


بخش درمان از گذشته همراه با تغییر و تحولات گسترده‌ای مواجه بوده است و با ظهور سلامت دیجیتال نیز تغییرات قابل توجهی در این حوزه اتفاق افتاده است. امروزه اکثر جامعه پزشکی اعتقاد دارند که استفاده از اپ‌ها و سامانه‌های سلامت دیجیتال به آن‌ها در مراقبت از بیمارانشان و بهبود وضعیت سلامت آن‌ها کمک می‌کند. 


۱۳۹۹/۰۶/۲۰

مراقبت‌های درمانی از بیماران در عصر دیجیتال

فرایند دیجیتالی شدن در یک دهه گذشته نقش اساسی در تمامی صنایع ایفا می‌کرد. از اتصالات 5G و بلاک‌چین گرفته تا محاسبات ابری، اینترنت اشیاء و بسیار موارد دیگر در دهه گذشته وارد چرخه زندگی انسان‌ها در سرتاسر جهان شد. اکنون در ابتدای دهه جدید سازمان‌ها، شرکت‌ها و صنایع مختلف نه تنها باید برای بقا از تکنولوژی‌های عرضه شده بازار در عملیات‌های داخلی و خارجی خود استفاده کنند، بلکه باید کل زیرساخت‌های خود را سازگار با این تکنولوژی‌ها کرده و تصویر کسب و کار خود را به روز رسانی کنند تا بتوانند همگام با سرعت پیشرفت تکنولوژی حرکت کنند. صنعت درمان و سلامت نیز از این فرایند جدا نیست. 

۱۳۹۹/۰۶/۲۰

درمان خارج از دیوارهای بیمارستان

با توجه به پیشرفت روز افزون خدمات آنلاین و دیجیتالی شدن زندگی انسان‌ها، امروزه تقریباً تمامی امور به صورت آنلاین انجام می‌شود. خدمات و امور مربوط به سلامت و درمان نیز از این فرایند جدا نیست و برای اینکه از سایر حوزه‌ها عقب نماند، باید همگام با تکنولوژی حرکت کند. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۹

ارتباط بین سلامت دیجیتال و رضایت بیمار


از آنجا که بیماران نقش مصرف‌کننده یا مشتری را در حوزه مراقبت‌های درمانی ایفا می‌کنند، مراکز درمانی باید برای موفقیت بر بهبود شرایط آن‌ها تمرکز کنند. بسیاری از ارائه‌دهندگان خدمات درمانی و سلامت امروزه از تکنولوژی‌های دیجیتالی برای بهبود تجربه بیماران و ارتباط بهتر بیمار با خدمات درمانی آن‌ها استفاده می‌کنند. از این رو سلامت دیجیتال به یکی از ابزارهای موفقیت مراکز درمانی تبدیل شده است. 


۱۳۹۹/۰۶/۱۹

مزایای سلامت دیجیتال برای بیماران و ارائه‌دهندگان خدمات درمانی

با توجه به افزایش تقاضا برای خدمات آنلاین و پیشرفت تکنولوژی‌های مرتبط با بخش درمان، بخش درمان از راه دور یا سلامت دیجیتال نیز با رشد سریعی و تصاعدی مواجه شده است. اما چرا این حوزه روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند؟ چه مزایایی دارد که هم بیماران و هم سرمایه‌گذاران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۸

هر آنچه باید درباره سلامت دیجیتال بدانید


امروزه تکنولوژی نقشی حیاتی در تمامی حوزه‌ها و صنایع در سرتاسر جهان ایفا می‌کند.،تکنولوژی بسیاری از مشکلات مهم زندگی انسان را حل کرده است و این روند همچنان رو به رشد است. در حال حاضر تکنولوژی در صنعت درمان و سلامت نیز بسیار تأثیرگذار است. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۷

هر آنچه باید درباره مزایای فین‌تک بدانید


تکنولوژی‌های جدید و رو به رشد مانند فناوری مالی یا فین‌تک از پتانسیل مناسبی برای جمع‌آوری و پردازش داده‌ها در زمان واقعی برخوردار هستند.

۱۳۹۹/۰۶/۱۷

هشت گام مهم برای راه‌اندازی یک شرکت فین‌تک


جالب است که بدانید فین‌تک تا چه اندازه سریع به یکی از بخش‌های حیاتی زندگی روزمره انسان‌ها تبدیل شده است. با رشد بی‌سابقه تکنولوژی در سرتاسر جهان، امور مالی نیز به همان نسبت جایگاه مهمی در دنیای دیجیتال بدست آورده است.

۱۳۹۹/۰۶/۱۶

انقلاب فین‌تک


فین‌تک از دهه 1950 میلادی تا به امروز در صنعت مالی حضور داشته است. اکثر مردم وقتی واژه فین‌تک را می‌شنوند به آخرین اپ موبایلی فکر می‌کنند که مثلاً برای پرداخت قبض تلفن‌شان یا خرید قهوه استفاده کردند بدون اینکه حتی کارت بانکی خود را لمس کنند. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۵

موانعی که هر استارتاپ فین‌تکی باید بر آن غلبه کند


یک تا دو دهه اخیر دنیای مالی با ظهور تکنولوژی‌های نوآورانه، رشد پدیده جهانی شدن و تغییر انتظارات مصرف‌کنندگان همراه بوده است. در مرکز همه این تغییرات، فناوری مالی یا فین‌تک قرار گرفته است. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۵

قدرت فین‌تک در صنعت خدمات مالی

تکنولوژی با سرعت فراتر از انتظار در حال پیشرفت است و از همین حالا می‌توان نشانه‌های این روند را درتمامی ابعاد زندگی مشاهده کرد. یکی از صنایعی که به شدت تحت تأثیر قرار گرفته، خدمات مالی است. امروزه شرکت‌های فین‌تک باعث سریع‌تر، بهتر و ارزان‌تر شدن خدمات مالی برای مردم شده‌اند. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۲

فین‌تک، زنگ هشداری برای بانک‌ها

سیستم بانکداری سنتی در معرض ریسک فرسودگی سازمانی قرار دارد. به حدی که ممکن است در بلند مدت تنها صندوقی برای ذخیره پول باشند، بدون اینکه هیچ نوع از خدمات مالی را به مشتریان ارائه دهند. این تهدید کوچک اما رو به رشد از سوی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی دارای ظرفیت‌های دیجیتال یا به عبارت بهتر فین‌تک ایجاد شده است.

۱۳۹۹/۰۶/۱۲

دلایل اهمیت فین‌تک


درست است که فین‌تک یا فناوری مالی، تکنولوژی جدیدی نیست، اما این حقیقت را نمی‌توان نادیده گرفت که این انقلاب دیجیتالی باعث تغییر قابل ملاحظه در کلیه خدمات و امور مالی شده است و این تغییرات در آینده نیز ادامه خواهد یافت. هم‌اکنون صنعت مالی در مقایسه با یک دهه پیش از سرعت و کارایی مطلوب‌تری برخوردار شده است. با توجه به پیشرفت روز افزون این صنعت طی 10 سال گذشته و تداوم این روند رو به رشد در آینده، بدون شک فین‌تک یکی از مهمترین ویژگی‌های اقتصاد خواهد بود. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۱

فین تک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

فین‌تک یا فناوری مالی به معنای استفاده از فناوری در ارائه خدمات مالی است. فین‌تک در حقیقت به شرکت‌هایی ارجاع می‌شود که با استفاده از فناوری‌های نوآورانه خدمات مالی را به نحوی کارآمدتر به مشتریان و کسب و کارهای مختلف ارئه می‌دهند. 


۱۳۹۹/۰۶/۱۰

برترین ایده‌های بازاریابی پیامکی برای افزایش فروش


بازاریابی پیامکی روشی ایده‌آل برای تعامل با مشتریان به ویژه بزرگسالان دارای گوشی‌های تلفن همراه است. آمار شگفت‌انگیز مربوط به موفقیت این راهکار بازاریابی گویای این مطلب است. از مهمترین این موارد می‌توان به آمار 95 درصدی باز شدن و خواندن پیامک‌ها ظرف 3 دقیقه از زمان ارسال اشاره کرد. به علاوه میانگین پاسخ‌دهی به پیامک نیز هزاران برابر سریع‌تر از ایمیل است. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۰

راهکارهای موثر برای حداکثر استفاده از مزایای بازاریابی پیامکی


امروزه تیم‌های بازاریابی از راهکارهای بسیاری برای موفقیت بیشتر استفاده می‌کنند. اما آیا تمامی استراتژی‌ها و تاکتیک‌های بازاریابی تأثیرگذار و موفق هستند؟ 

۱۳۹۹/۰۶/۰۹

راهنمای ایجاد یک پیامک معرفی تأثیرگذار


اکثر شرکت‌هایی که برای اولین بار قصد دارند از پیامک در توسعه کسب و کار خود استفاده کنند، قبل از ارسال اولین پیام به یک مشتری همواره با تردیدهایی مواجه می‌شوند. اینکه در اولین پیام چه مطالبی را باید مطرح کنند، یا اینکه محتوای ارسالی باید رسمی یا غیر رسمی باشد، یا آیا از علائم و حروف اختصاری با ایموجی‌ها می‌توانند استفاده کنند. 

۱۳۹۹/۰۶/۰۸

مزایای بازاریابی پیامکی


شرکت‌ها امروزه اهداف خود را بیشتر با محوریت مشتریان تعیین می‌کنند، به همین دلیل است که پیامک به یکی از ابزارهای ضروری و تأثیرگذار بازاریابی تبدیل شده است. مزایای بازاریابی از طریق پیامک تقریباً تمامی شرکت‌ها را در آینده به سمت این راهکار سوق می‌دهد. 

۱۳۹۹/۰۶/۰۸

پیامک، ایمیل و نتیکت


پیامک و ایمیل بخشی از جمله ابزارهای ارتباط با مشتری بسیار مهم هستند و شرکت حرفه‌ای و متبحر به خوبی می‌داند که آن‌ها ابزارهای ارزشمند برای ایجاد ارتباط با مشتریان هستند. نتیکت نیز آداب معاشرت در دنیای تکنولوژی یا به عبارت دیگر پروتکل‌ها و هنجارهای ارتباطات در اینترنت است.

۱۳۹۹/۰۶/۰۶

هفت اصل رفتاری که باید در زمان نوشتن پیامک رعایت کنید


به نظر می‌رسد تماس‌های تلفنی جای خود را به پیامک‌های تبلیغاتی داده‌اند. پیامک روش ارتباطی ساده‌ای است که کاربرد آن به ویژه در حوزه بازاریابی به نحوی گسترده رو به رشد است و توسط تمامی گروه‌های سنی استفاده می‌شود.  


۱۳۹۹/۰۶/۰۵

پنج قانون طلایی پیامک‌های کاری که هرگز نباید نقض شوند


آیا اساساً چیزی به نام پیامک‌های کاری وجود دارد؟ آیا حرفه‌ای‌تر نیست که با مشتری تماس تلفنی گرفته شود یا یک پیام ساده برای وی ارسال شود؟ و اگر چنین نوع پیامکی وجود دارد، قوائد نگارش پیامک کاری چه هستند و چه زمانی باید یا نباید از آن‌ها استفاده کرد؟ 


۱۳۹۹/۰۶/۰۴

چگونه با ارسال پیامک می‌توان هزینه‌های جذب مشتری را کاهش داد؟


بازاریابی یکی از حوزه‌های چالش‌برانگیز در توسعه یک کسب و کار است و اگر نتوانید هزینه‌های آن را کنترل کنید مشکلاتی پیش روی شرکت قرار می‌گیرد. مسئله مهمتر این است که پس از صرف مبالغ قابل توجه برای فعالیت‌های بازاریابی، آیا نتیجه دلخواه بدست آمده است؟

۱۳۹۹/۰۶/۰۳

3 برداشت اشتباه درباره پیامک


برداشت‌ها و تصورات اشتباه در بازاریابی پیامکی هم مانند تمامی کانال‌های بازاریابی وجود دارد، مدیران شرکت‌ها برای افزایش کارایی این راهکار باید به خوبی آن‌ها را ارزیابی کنند. احتمالاً بسیاری از این برداشت‌های اشتباه درباره پیامک‌ها را شنیده‌اید. 

۱۳۹۹/۰۶/۰۳

آمار و اطلاعات جالب توجه در مورد بازاریابی پیامکی


در این مقاله قصد داریم 60 آمار برتر بازاریابی پیامکی که باورها درباره این حوزه از بازاریابی را تغییر خواهد داد، به شما معرفی می‌کنیم. 

۱۳۹۹/۰۶/۰۲

استراتژی مناسب برای ارسال پیامک: کیفیت بالا، تعداد کمتر


در دنیای امروز با وجود اینکه اکثر مردم دارای گوشی‌های هوشمند هستند، ترجیح می‌دهند از طریق پیامک با شرکت‌ها و فروشگاه‌های مختلف ارتباط داشته باشند. این کانال ارتباطی بسیار سریع، بدون هر گونه مزاحمت و البته بر پایه واقعیت است. به کمک یک استراتژی مناسب ارسال پیامک و تمرکز بر کیفیت بیشتر و تعداد کمتر پیامک، می‌توانید از مزایای ارسال پیامک بهره‌مند شوید. 

۱۳۹۹/۰۶/۰۱

استراتژی برتر بازاریابی پیامکی


با وجود پیشرفت چشمگیر در حوزه تلفن‌های همراه، اما بازاریابی از طریق تلفن همراه هنوز هم حوزه‌ای جدید به شمار می‌رود و جای پیشرفت بسیار دارد. به همین دلیل اجرای یک کمپین بازاریابی پیامکی موفق بسیار دشوار و به عبارتی چالش‌برانگیز است. با وجود اینکه سال‌های زیادی از معرفی پیامک یا خدمات پیام کوتاه (SMS) می‌گذرد، اما بازاریابی پیامکی پیشرفت زیادی نداشته و هنوز هم از دید بسیاری از افراد جذابیت خاصی ندارد. 


۱۳۹۹/۰۶/۰۱

6 توصیه کلیدی ارسال پیامک برای توسعه استراتژی بازاریابی موبایلی


آیا می‌دانید 54 درصد از مصرف‌کنندگان خواهان دریافت پیامک‌های بازاریابی هستند و تنها 11 درصد از شرکت‌ها از این نوع بازاریابی استفاده می‌کنند؟ شرکت‌هایی که از ارسال پیامک استفاده نمی‌کنند، ارتباط نزدیک و شخصی با مصرف‌کنندگان را از دست می‌دهند و از آن‌ها فاصله می‌گیرند. 


۱۳۹۹/۰۵/۳۰

بازاریابی پیامکی بهترین ایده بازاریابی

صدای «دینگ دینگ» که نشان می‌دهد یک پیام جدید آمده است. تقریباً همه افراد را کنجکاو می‌کند، ممکن است از طرف یک دوست صمیمی یا از طرف محل کار یا از طرف بانک باشد. یا فقط یک پیام تبلیغاتی حاوی پیشنهاد یک حراج فوق‌العاده باشد. اولین کاری که هر کسی انجام می‌دهد، باز کردن پیام است. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۹

جذب مخاطب به کمک پیامک


با وجود بی‌شمار اطلاعاتی که امروزه به صورت آنلاین در دسترس عموم قرار دارد، «توجه انسان‌ها» در این عصر دیجیتال عنصری ارزشمند به شمار می‌رود. با در نظر گرفتن این موضوع که توجه انسان‌ها از صفحات تلویزیون به صفحات تلفن همراه کشیده شده است، کسب و کارها باید خود را با این تغییرات سازگار کنند و آگاه باشند که تمرکز و توجه مشتریانشان در کدام حوزه بیشتر است. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۸

چگونه می‌توان قدرت بازاریابی پیامکی را افزایش داد؟

همه کمپین‌های بازاریابی پیامکی (SMS marketing) از نتایج مشابهی برخوردار نیستند. برخی از شرکت‌ها بازاریابی پیامکی را به عنوان یک راهکار تجاری مهم و برخی دیگر به عنوان یک پروژه جانبی در نظر می‌گیرند. موفقیت چنین راهکاری در گرو عوامل بسیاری است که با تمرکز بر آن‌ها نیز می‌توان قدرت بازاریابی پیامکی را افزایش داد. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۸

راهنمای جامع درباره موبایل مارکتینگ و بازاریابی پیامکی و پیامک انبوه

استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ دائماً در حال تغییر و تکامل هستند. یکی از تکنیک‌هایی که هرگز قدیمی نمی‌شود و روز به روز هم طرفداران بیشتری را به سمت خود روانه می‌کند، ارسال پیام کوتاه یا پیامک است. با ارسال پیام کوتاه کسب و کارها به صورت مستقیم و سریع با مشتری ارتباط برقرار می‌کند. قدرت این بازاریابی را هرگز نمی‌توان نادیده گرفت. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۷

شبکه‌های بی‌سیم نسل ششم (6G) و برنامه‌های سامسونگ

هر روشی که در حال حاضر برای ارتباطات شبکه استفاده می‌کنید، به کمک شبکه نسل ششم (6G) به نحوی قابل توجه بهبود خواهد یافت. در حقیقت تمامی پیشرفت‌هایی که نسل پنجم به ارمغان می‌آورد، به کمک نسل ششم بهتر هم خواهد شد. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۷

نقش اینترنت اشیاء در بازاریابی


اینترنت اشیاء یا IoT در بازاریابی از جمله حوزه‌های ناشناخته برای تیم‌های بازاریابی در سرتاسر جهان است. اینترنت اشیاء که در گذشته فقط در برخی حوزه‌ها و کسب و کارهای ویژه حضور داشت، امروزه به گزینه‌ای متداول برای تمامی کسب و کارها تبدیل شده است. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۶

ضرورت استفاده از اینترنت اشیاء در سال 2020 بیش از هر زمان دیگری

اکنون به دوره‌ای رسیده‌ایم که بیش از هر وقت دیگری استفاده از اینترنت اشیاء ضروری به نظر می‌رسد. اینترنت اشیاء حجم قابل توجهی از اطلاعات را ارائه می‌دهد و امکان کنترل از راه دور دستگاه‌ها را تقریباً در تمامی صنایع از درمان گرفته تا کشاورزی فراهم می‌کند. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۶

دستگاه‌های بدون باتری در آینده‌ای نزدیک

عمر کوتاه باتری بزرگ‌ترین چالش پیش روی استقرار اینترنت اشیاء (IoT) در تمامی حوزه‌ها است. ترکیب گیرنده‌های بیدار باش (wake-up) با کاربرد پارازیتی امواج رادیویی محدود می‌تواند به نحوی قابل توجه مصرف برق IoT را کاهش دهد.

 

۱۳۹۹/۰۵/۲۶

نقش تله‌ماتیک و اینترنت اشیاء در تحول صنعت حمل و نقل تجاری


تغییر و تحولات دیجیتالی منجر به ورود دستگاه‌های همراه و بی‌سیم که از طریق فناوری‌های تله‌ماتیک (Telematic) و اینترنت اشیاء (IoT) عمل می‌‌کنند، به صنعت حمل و نقل وسایل نقلیه تجاری یا سنگین شده است. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۵

مزایای خودروهای سواری متصل


تغییر و تحولات در فناوری‌های دیجیتال بسیاری از صنایع از جمله صنعت حمل و نقل را تحت تأثیر قرار داده است. امروزه انسان‌ها در دنیایی متصل به اینترنت زندگی می‌کنند، دنیایی که تمامی وسایل نقلیه و تجهیزات جدید مطابق با استانداردهای اتصال به اینترنت تولید می‌شوند.

۱۳۹۹/۰۵/۲۵

مزایای اتصال به نسل پنجم شبکه برای مدیریت ناوگان


تکنولوژی به طور گسترده‌ای رو به رشد است و هر روز بخش جدیدی به آن اضافه می‌شود. یکی از حوزه‌های مورد توجه اینترنت و شبکه‌های اتصال است. شرکت‌ها نیز همواره در فکر روش‌های نوآورانه و جدید برای افزایش سرعت شبکه اینترنت هستند. شبکه‌های 5G امروزه بیش از سایر حوزه‌های تکنولوژی مورد توجه قرار دارد و اکثر صنایع تلاش می‌کنند تا سیستم‌های خود را آماده استفاده از مزایای این شبکه کنند. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۵

مزایای ساخت شهر هوشمند


از آنجا که اینترنت اشیاء (IoT) و نوآوری‌ها در این زمینه به صورت مداوم رو به رشد است، مزایا و کارآمدی حاصل از آن نیز به همان نسبت رو به رشد است. یکی از حوزه‌های رو به رشد و توسعه، شهرهای هوشمند هستند. امروزه شهرهای هوشمند دیگر رویایی مربوط به آینده نیست. به لطف راهکارهای نوآورانه اینترنت اشیاء (IoT) بسیاری از شهرهای هوشمند هم اکنون فعال بوده و به سرعت در حال توسعه هستند. در قرن 21، انسان روز به روز بیشتر در دنیای تکنولوژی غرق می‌شود، به طوری که به تدریج تمامی اقلام مورد نیاز باید هوشمند باشد.

۱۳۹۹/۰۵/۲۴

مدیریت ترافیک و وسایل نقلیه هوشمند

افزایش روز افزون وسایل نقلیه در خیابان‌ها منجر به ازدحام و تراکم بالای ترافیک می‌شود، همین مسئله متعاقباً بر سطح زندگی عادی مردم نیز تأثیر می‌گذارد. یک سیستم هوشمند مدیریت ترافیک از یک طرف اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و از طرف دیگر باعث ایمن‌تر شدن خیابان‌ها، هماهنگی بیشتر در کنترل جریان ترافیک و استفاده بهتر و هوشمندانه‌تر از شبکه‌های حمل و نقل می‌شود.

۱۳۹۹/۰۵/۲۴

نگاهی تازه به خودروهای خودران و زیرساخت‌های هوشمند

دنیایی را تصور کنید که در آن خودروهای خودران در سراسر شهرها و خیابان‌ها حرکت می‌کنند. مسافرین را به مقصد رسانده و بارها را جابجا می‌کنند، طبق برنامه حرکت کرده و حتی بسیاری از مشکلات ترافیکی و راهنمایی و رانندگی را برطرف خواهند کرد. اما این نوع خودروها و چنین آینده‌ای به زیرساخت‌های مناسب نیز نیاز خواهد داشت،
برای حضور خودروهای خودران در سطح شهرها نیاز به زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی‌های مناسب دارد. حتی این خودروها ممکن است باعث تغییر مفاهیم ساخت و ساز شهری و حمل و نقل در محیط‌های شهری شود.

۱۳۹۹/۰۵/۲۴

ردیابی وسایل نقلیه مسروقه: ضرورت استفاده از سیستم‌های ردیابی جی پی اس

سرقت انواع وسایل نقلیه از گذشته تا به حال یکی از جرایم گسترده در سرتاسر جهان و البته ایران بوده است. اما با پیشرفت تکنولوژی و انواع سیستم‌های ردیابی امروزه به راحتی می‌توان جلوی سرقت خودروی سواری خود را بگیرید یا در صورت به سرقت رفتن سریعاً آن را ردیابی کنید.

۱۳۹۹/۰۵/۲۴

دستگاه لاگ گیری الکترونیکی یا ELD

اصولاً فعالیت در حوزه‌هایی که به شدت تابع قوانین و مقررات هستند، چالش‌های خاص خود را دارد. هیچ وقت نمی‌دانید که قانون‌گذاران چه زمانی و با چه هدفی یک لایحه قانونی را تصویب می‌کنند، با این حال این قوانین به طور معمول به نفع جامعه است.

۱۳۹۹/۰۵/۲۳

حمل و نقل عمومی هوشمند و ایمن به کمک اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی

زیرساخت‌های ضعیف، رشد جمعیت، مهاجرت به شهرها، افزایش تعداد وسایل نقلیه و حجم بالای ترافیک و بسیاری مسائل دیگر، اغلب چالش‌هایی را پیش روی بخش حمل و نقل عمومی قرار می‌دهد. هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء راهکارهای جدیدی برای مقابله با این چالش‌ها ارائه می‌دهند و ورود به این بازار را تسهیل می‌کنند. ۱۳۹۹/۰۵/۲۳

نکاتی کلیدی درباره اینترنت وسایل نقلیه

مروزه بیشترین پیشرفت‌ها در حوزه تکنولوژی در زمینه دستگاه‌های هوشمند مشاهده می‌شود. تمامی صنایع و به ویژه صنایع خودروسازی به این حوزه توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند. کاربرد سیستم‌های متصل و استفاده از اینترنت در خودروهای مدرن به سمتی پیش می‌رود که دیگر هیچ رویایی درباره خودروهای خودران و بدون راننده غیر قابل تصور نیست.


۱۳۹۹/۰۵/۲۲

آشنایی بیشتر با ردیابی تجهیزات

پیشرفت تکنولوژی در سال‌های اخیر باعث شده سازمان‌ها، شرکت‌ها و حتی افراد عادی از تجهیزات بیشتری استفاده کنند. این تجهیزات به مدیریت و نظارت بیشتری نیاز دارند تا در امان و سالم بمانند. هرچه سازمان‌ها مدرن‌تر می‌شوند، تجهیزات و دارایی‌های بیشتری هم در خود جای می‌دهند، برای حفظ این سرمایه باید بتوانید به درستی بر آن‌ها نظارت کرده و از موقعیت دقیق‌آن‌ها اطلاع داشته باشید. اگر تا به حال با واژه ردیابی تجهیزات آشنا نشده‌اید، در ادامه می‌توانید اطلاعات مناسبی را در این زمینه بدست آورید. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۲

نقش مهم هوش مصنوعی در خودروهای خودران

دنیا سریع‌تر از آنچه که تصور کنید در حال تغییر است و هر روز که می‌گذرد هوش مصنوعی از پیشرفت بیشتری برخوردار می‌شود. یکی دیگر از حوزه‌های رو به پیشرفت خودروهای خودران هستند که بخش عمده‌ای از خبرهای روز دنیا و تکنولوژی را به خود اختصاص داده‌اند. ۱۳۹۹/۰۵/۲۲

پارکینگ هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا

با توسعه شهرنشینی و افزایش جمعیت شهرها، تعداد خودروها نیز افزایش یافته است. یکی از مشکلات عمده در شهرهای بزرگ دسترسی به پارکینگ است. نبود فضای کافی برای پارکینگ و فرایند پیدا کردن جای پارک مناسب به خودی خود مشکلات دیگری را نیز به همراه می‌آورند. افزایش تعداد وسایل نقلیه در خیابان‌ها به همراه عدم مدیریت دسترسی به فضای پارکینگ یکی از مسائل مهم در کشور است. تا به امروز راهکارهای متفاوتی برای حل این مشکل پیشنهاد شده یا آزمایش شده است، اما یکی از جدیدترین راهکارهای مورد استفاده در شهرهای پیشرفته در سرتاسر جهان، راهکار پارکینگ مبتنی بر اینترنت اشیاء است. به کمک سیستم‌های پارکینگ هوشمند، راه‌حل‌های مناسبی برای این معضل پیشنهاد شده است

۱۳۹۹/۰۵/۲۰

رشد تعداد کاربران سیستم‌های مدیریت ناوگان در استرالیا و نیوزلند تا سال 2023 به 8/1 میلیون واحد

بر اساس گزارشاتی از تحقیقات جدید شرکت تحلیل‌گر برگ‌اینسایت (Berg Insight)، تعداد سیستم‌های مدیریت ناوگان فعال که بر روی ناوگان وسایل نقلیه تجاری در استرالیا و نیوزلند نصب شده است در سه ماهه چهارم سال 2018 حدود 9/0 میلیون واحد تعیین شده است.

۱۳۹۹/۰۵/۱۸

راهکارهای هوشمند برای مدیریت ناوگان سرویس مدارس

بیش از 25 میلیون دانش‌آموز مدارس دولتی امریکا روزانه از اتوبوس‌های مدرسه استفاده می‌کنند، این اتوبوس‌ها سالانه حدود هفت میلیارد کیلومتر مسافت را طی می‌کنند، سیستم اتوبوس مدرسه بزرگترین سیستم حمل و نقل عمومی امریکا است. دستگاه‌های تلماتیک از آخرین نوآوری‌ها هستند که این سیستم حمل و نقل را به یکی از امن‌ترین سیستم‌های حمل و نقل تبدیل کرده است، ناوگان اتوبوس‌ و سرویس‌هاس مدرسه با استفاده از این سیستم‌ها از یک طرف می‌توانند سطح ایمنی دانش‌آموزان و رانندگان را افزایش دهند و از طرف دیگر می‌توانند هزینه‌ها را کنترل کنند.

۱۳۹۹/۰۵/۱۷

تلماتیک؛ تحولی نوین در سیستم حمل و نقل

در دنیای رو به رشد امروزی، هر روز با راهکارها و رویکردهای جدیدی در صنایع مختلف روبه رو می شویم. یکی از این راهکارهای نوین در سیستم حمل و نقل، تله ماتیک (Telematics) است که به صورت تلماتیک هم نوشته می شود.تلماتیک باعث ایمن‌تر شدن وسیله نقلیه می‌شود، مسیر صحیح را نشان می‌دهد، امداد جاده‌ای را خبر می‌کند، از بروز تصادفات جاده ای جلوگیری می کند، در مواقع اضطراری با شماره‌ تلفن‌های ضروری مانند مرکز فوریت‌های پلیسی 110 یا اورژانس 115 تماس می‌گیرد. همچنین بر موقعیت مکانی وسیله نقلیه نظارت می‌کند و اطلاعات مهم را در اختیار مدیران ناوگان قرار می‌دهد.

۱۳۹۹/۰۵/۱۵

مدیریت ناوگان یا Fleet management

راهکاری نوین برای کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل
با افزایش جمعیت شهرها و لزوم مکانیزه کردن فرآیندها و استفاده از راهکارهایی نوین همچون مدیریت ناوگان (Fleet management) جهت نظارت بر ناوگان حمل و نقل درون‌ شهری، برون شهری و بین‌المللی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. با رشد و توسعه‌ی ناوگان، نظارت و کنترل بر حمل‌ و نقل به‌صورت سنتی امکان‌پذیر نبوده و باید تدابیر جدیدی درنظر گرفت.
هر روز تعداد بیشتری خودرو به ناوگان شهری و وسایل نقلیه‌ی بیشتری به ناوگان‌ برون شهری و بین‌المللی اضافه می‌شود. بدون استفاده از ابزارهای مناسب و کمک گرفتن از آخرین فناوری‌های روز دنیا، امکان مدیریت بر چنین سیستمی کار ساده‌ای نخواهد بود.