اگر در رابطه با بازاریابی پیامکی و ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی در اینترنت جستجو کرده باشید متوجه شده‌اید که بسیاری از فعالان حوزه بازاریابی و بازاریابی دیجیتال این ابزار را یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال می‌دانند؛ اما چرا برخی افراد از این ابزار بازخوردی دریافت نکرده‌اند و ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی برای آن‌ها بازدهی مناسبی نداشته است؟

یکی از دلایل اصلی این موضوع روش نامناسب جمع‌آوری بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه است. بسیاری از پیامک‌های تبلیغاتی که روزانه برای مشترکین ارسال می‌شود بدون اجازه مشترکین برای آن‌ها ارسال می‌شود که علاوه بر اینکه تخلف است، باعث آزردگی خاطر مشترکین می‌شود. همچنین باعث می‌شود آن‌ها به پیامک‌های ارسالی توجهی نکنند و آن‌ها را حذف کنند در صورتیکه اگر روش جمع‌آوری بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه درست بوده باشد نه تنها تخلفی نیست و باعث آزردگی خاطر آن‌ها نمی‌شود بلکه بازخورد و واکنش مثبت آن‌ها را در پی خواهد داشت.

پس همین ابتدا به شما می‌گوییم که اگر می‌خواهید از ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی بازدهی دریافت کنید پیش از توجه به نحوه ارسال اس ام اس انبوه به نحوه جمع‌آوری بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه توجه کنید که این موضوع بسیار حائز اهمیت است و حتما از قوانین ارسال پیامک تبلیغاتی مطلع شوید.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با روش‌های درست جمع‌آوری بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه آشنا کنیم اما به شما توصیه می‌کنیم برای فهم و درک بهتر موضوع مقاله «عوامل موفقیت در ارسال پیامک تبلیغاتی» را مطالعه کنید.

چگونه از ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی بازدهی بهتری بدست بیاوریم؟

جمع‌آوری بانک اطلاعات تلفن همراه

همانطور که در بالا اشاره شد برای دریافت بازخورد بهتر از ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی در وهله‌ی اول باید از روش درستی بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه خود را جمع‌آوری کرده باشید و پس از آن، به دنبال نحوه صحیح ارسال اس ام اس انبوه باشید.

برخی از روش‌های درست جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی به شرح زیر است:

1. استفاده از پرسشنامه

2. ارائه بن تخفیف

3. ارائه محصول رایگان برای تست

4. جمع‌آوری شماره‌های تلفن همراه از نمایشگاه‌ها

5. جمع‌آوری شماره‌های تلفن همراه از بانک مشاغل

6. استفاده از بانک اطلاعات مناطق و شهرهای مختلف

7. برگزاری مسابقه و قرعه کشی

8. عضویت در خبرنامه

9. قراردادن بخش پشتیبانی آنلاین در سایت

10. عضویت در سایت برای استفاده از امکانات

برای اطلاع از مزایای ارسال پیامک انبوه مقاله «مزایای ارسال پیامک انبوه» را مطالعه کنید.

استفاده از پرسشنامه

استفاده از پرسشنامه برای جمع‌آوری بانک اطلاعات تلفن همراه

استفاده از پرسشنامه یکی از راه‌های بسیار مناسب برای جمع‌آوری بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه است. در این روش شما می‌توانید با ارائه پرسشنامه فیزیکی و یا آنلاین به مخاطبان خود، علاوه بر دریافت شماره تلفن همراه و اجازه ارسال پیامک تبلیغاتی، اطلاعات دیگری همچون نام و نام خانوادگی، سن، جنسیت و موارد مانند آن را دریافت کنید تا در زمان ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی بهتر مخاطبان خود را هدف قرار دهید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که مخاطبان برای اینکه وقت خود را به شما اختصاص دهند و پرسشنامه شما را تکمیل کنند به مشوق و عاملی تحریک کننده نیاز دارند و این عامل تحریک کننده می‌تواند ارائه یک کد تخفیف در صورت تکمیل پرسشنامه باشد.

فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه هستید و می‌خواهید تخفیفات فصلی خود را به مخاطبان اطلاع رسانی کنید. برای اینکار با در اختیار قرار داشتن شماره تلفن همراه و نام و نام خانوادگی مخاطبان قادر هستید بجای ارسال یک متن ثابت برای همه مخاطبان متن‌های اختصاصی برای آن‌ها ارسال کنید و به این طریق بازدهی ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی را افزایش دهید.

برای مثال به جای ارسال متن «تخفیف 25 درصد پاییزه بر روی تمامی محصولات فروشگاه احمدی» می‌توانید متنی مانند زیر را برای مخاطبان خود ارسال کنید.

«آقای محمدی عزیز، فروشگاه احمدی به مناسبت فرارسیدن پاییز بر روی تمامی محصولات خود تخفیف 25 درصدی اعمال کرده است».

به نظر شما کدام متن بازخورد بهتری دارد؟

ارائه بن تخفیف

ارائه بن تخفیف برای جمع‌آوری بانک اطلاعات تلفن همراه

یکی از راهکارهای خوب برای جمع‌آوری بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه و ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی ارائه بن تخفیف است. این روش به دلیل بازدهی بسیار بالایی که دارد در حال حاضر در بسیاری از فروشگاه‌ها و کسب و کارها استفاده می‌شود. با این روش شما می‌توانید از مخاطب بخواهید که برای دریافت بن تخفیف شماره تلفن همراه خود را وارد کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که همواره برای ارسال پیامک تبلیغاتی نیاز به اجازه از مخاطب است و این اجازه با روش‌هایی از جمله ارسال عدد X می‌تواند انجام شود. برای استفاده از این روش، در ابتدا از مخاطب بخواهید که موافقت خود برای دریافت پیامک‌های اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی را با ارسال عدد X اعلام کند و شما باید این اطلاعات را ذخیره کنید تا در صورت بروز مشکل و شکایت مشترک از شما، مشکلی پیش نیاید.

اگر در رابطه با نحوه جمع آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه ایده‌ای ندارید حتما مقاله «10 روش جمع آوری بانک اطلاعات تلفن همراه» را مطالعه کنید.

 این روش علاوه بر اینکه باعث جمع‌آوری بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه می‌شود؛ یک روش تبلیغاتی برای محصولات شما است و به این طریق قادر هستید بسیاری از محصولات خود را به فروش برسانید، زیرا برای بسیاری از افراد میزان تخفیفی که هنگام خرید دریافت می‌کنند بسیار مهم است و این موضوع تحریک کننده خرید آن‌ها است.

ارائه محصول رایگان برای تست

یکی از روش‌های بسیار پراستفاده برای جمع‌آوری بانک اطلاعاتی شماره‌های تلفن همراه و ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی ارائه محصول رایگان است. ارائه محصول رایگان در محصولات غیر فیزیکی مانند دوره‌های آموزشی، ابزارهای آنلاین، نرم افزارها و موارد این چنینی بسیار مشاهده می‌شود. در حال حاضر برخی از آموزشگاه‌هایی که دوره‌های آموزش مجازی را به فروش می‌رسانند برای جذب مشتری یک جلسه رایگان در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند تا مخاطب پس از استفاده از دوره آموزشی و داشتن رضایت، محصول مورد نظر را خریداری کند. این روش علاوه بر اینکه باعث جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه می‌شود باعث می‌شود مخاطب از نمونه محصول استفاده کند و با آسودگی خاطر بیشتر خرید خود را انجام دهد.

جمع‌آوری شماره‌های تلفن همراه از نمایشگاه‌ها

اگر شما سری به نمایشگاه‌های حوزه‌های مختلف زده باشید بسیار مشاهده کرده‌اید که کسب و کارهایی که در نمایشگاه‌ها حضور دارند از بازدیدکنندگان غرفه‌های خود اطلاعات و شماره تلفن همراه دریافت می‌کنند و حتی برخی از آن‌ها در قبال دریافت اطلاعات و شماره تلفن همراه نمونه محصول و حتی محصول رایگان در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌دهند. این روش یکی از روش‌های جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی است.

علاوه بر این موضوع، اطلاعات کسب و کارهایی که در نمایشگاه‌ها غرفه دارند در کتاب اطلاعات نمایشگاه درج شده است. اگر کسب و کار شما B to B است و مخاطبان کسب و کار شما کسب و کارها و شرکت‌های دیگر است می‌توانید از کتاب اطلاعات نمایشگاه، به اطلاعات غرفه‌داران در نمایشگاه دسترسی داشته باشید و به این طریق یک بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه با کیفیت برای خود تهیه کنید و از آن برای ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی  استفاده کنید.

البته این موضوع را فراموش نکنید که برای ارسال پیامک تبلیغاتی (SMS) حتما از آن‌ها اجازه دریافت کنید.

برای اطلاع از هزینه ارسال پیامک مقاله «قیمت و تعرفه ارسال پیامک انبوه» را مطالعه کنید.

جمع‌آوری شماره‌های تلفن همراه از بانک مشاغل

جمع‌آوری شماره تلفن همراه مشاغل برای استفاده در بانک اطلاعات تلفن همراه

یکی دیگر از روش‌های جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای  ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی استفاده از بانک اطلاعات مشاغل است. به دلیل پربازده بودن ارسال پیامک (اس ام اس) تبلیغاتی، برخی شرکت‌ها و افراد اقدام به جمع‌آوری اطلاعات مشاغل مختلف کشور کرده‌اند و بانک اطلاعاتی از مشاغل مختف آماده کرده‌اند.

اگر جستجویی در گوگل انجام دهید با موارد بسیاری از این بانک‌ها مواجه می‌شوید که تهیه کنندگان آن‌ها در ازای دریافت مبلغ و یا بصورت رایگان آن را در اختیار شما قرار می‌دهند و شما به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که بانک اطلاعات مشاغل برای کسب و کارهایی مناسب است که مشتری خدمات و محصولات آن‌ها، کسب و کارهای دیگر هستند و یا به عبارتی به صورت B to B فعالیت می‌کنند.

هنگام تهیه بانک‌های اطلاعات مشاغل و یا استفاده از آن‌ها به این نکته توجه داشته باشید که زمان تهیه و جمع‌آوری بانک اطلاعاتی چه زمانی بوده است؟ برای مثال اگر بانک اطلاعات مشاغلی که شما قصد دارید از آن برای ارسال پیامک (اس ام اس) تبلیغاتی استفاده کنید در چند سال گذشته تهیه شده باشد چندان قابل استناد نیست زیرا ممکن است بسیاری از کسب و کارها تعطیل شده باشند و یا حوزه فعالیت خود را تغییر داده باشند و یا اینکه اطلاعات تماس آن‌ها تغییر کرده باشد. پس هنگام استفاده از این بانک‌های اطلاعاتی به بروز بودن آن‌ها توجه فرمایید.

برای کسب اطلاعات در خصوص تفاوت پیامک تبلیغاتی و خدماتی مقاله «تفاوت پیامک تبلیغاتی و پیامک خدماتی در چیست؟» را مطالعه کنید.

استفاده از بانک اطلاعات مناطق و شهرهای مختلف

اگر مشتریان محصولات و خدمات کسب و کار شما مخاطبان منطقه و یا شهر خاصی هستند جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای  ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی آسان است. زیرا هم اکنون بسیاری از کسب و کارهایی که در حوزه جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه فعالیت می‌کنند بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه مناطق و شهرهای مختلف را در اختیار دارند و شما با پرداخت هزینه‌ می‌توانید از این بانک‌ها استفاده کنید. برای مثال اگر مخاطبان کسب و کار، محصولات و خدمات شما تنها ساکنان دو منطقه از تهران هستند به راحتی می‌توانید با استفاده از این بانک‌ها برای آن‌ها پیامک (اس ام اس) تبلیغاتی ارسال کنید.

برگزاری مسابقه و قرعه کشی

برگزاری مسابقه و قرعه کشی یکی دیگر از راه‌های مناسب جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای  ارسال پیامک (اس ام اس) تبلیغاتی است. در این روش شما با برگزاری یک مسابقه از مخاطبان خود می‌خواهید که در مسابقه شرکت کنند و برای ثبت نام در مسابقه نیاز است که اطلاعات خود از قبیل نام، نام خانوادگی و شماره تلفن همراه را وارد کنند و به این صورت اقدام به جمع‌آوری اطلاعات می‌کنید.

با استفاده از این روش علاوه بر اینکه شما باعث ارتباط برقرار کردن مخاطبان با کسب و کار خود شده‌اید و در نهایت این ارتباط می‌توانید به اهداف فروش خود برسید، یک بانک اطلاعات با کیفیت تلفن همراه هم جمع‌آوری کرده‌اید.

نکته‌ای که در استفاده از این روش باید در نظر داشته باشید انجام درست تعهداتی است که به مخاطبان خود قول داده‌اید. برای مثال اگر مسابقه و قرعه‌کشی‌ای برگزار می‌کنید و هدیه و جایزه‌ای برای آن در نظر گرفته‌اید حتما آن هدیه و جایزه را به شرکت کنندگان بدهید؛ زیرا عدم ایفای تعهدات باعث بی اعتمادی مخاطبان شده و این بی اعتمادی در نهایت منجر به فروش کمتر خواهد شد و خیلی ساده به جای اینکه جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای  ارسال پیامک (اس ام اس) تبلیغاتی ناجی کسب و کار شود از بین برنده کسب و کار خواهد شد.

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه برای بانک اطلاعات تلفن همراه مشاغل

عضویت در خبرنامه یکی از رایج‌ترین روش‌های جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای  ارسال پیامک (اس ام اس) تبلیغاتی است.

اگر در سایت‌هایی که روزانه به آن‌ها سر می‌زنید دقت کرده باشید در پایین صفحه قسمتی با نام عضویت در خبرنامه وجود دارد که با دریافت شماره تلفن همراه و یا ایمیل، شما را عضو خبرنامه خود می‌کند و به صورت روزانه و یا هفتگی پیامک و ایمیل‌های اطلاع رسانی برای شما ارسال می‌کند. روش جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای  ارسال پیامک (اس ام اس) تبلیغاتی با عضویت در خبرنامه آنقدر رایج است که اکنون در بیشتر قالب‌های سایت‌هایی که به فروش می‌رسد این گزینه به صورت پیش فرض قرار داده شده است.

این نکته را فراموش نکنید که عضویت در خبرنامه تنها یک روش جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای  ارسال پیامک (اس ام اس) تبلیغاتی نیست و در اصل راهی برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبان به منظور دستیابی به اهداف و استراتژی‌های کسب و کار است. اما می‌توان از آن برای جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره تلفن همراه هم استفاده کرد.

قراردادن بخش پشتیبانی آنلاین در سایت

یکی از مواردی که در حال حاضر در بسیاری از سایت‌ها و وب سایت‌ها به چشم می‌خورد بخش پشتیبانی آنلاین است. با استفاده از بخش پشتیبانی آنلاین مخاطبان قادر هستند سوالات خود را به صورت آنلاین از کارشناسان مربوطه بپرسند و پاسخ خود را خیلی راحت بدست بیاورند. اما اگر دقت کرده باشید هنگام استفاده از بخش پشتیبانی آنلاین اولین چیزی که از شما پرسیده می‌شود، نام، نام خانوادگی و شماره تلفن همراه است. اما چرا این موارد از شما پرسیده می‌شود؟

یکی از دلایل پرسیدن این سوالات بررسی اطلاعات مخاطبان از جمله سوابق خرید و یا سوابق مشکلات و سوالات قبلی است تا کارشناسان راحت‌تر بتوانند به سوالات پاسخ بدهند. اما آیا این تنها استفاده از این اطلاعات است؟

اگر یک کسب و کار از هوش خوبی برخوردار باشد می‌تواند از این اطلاعات برای جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای  ارسال پیام کوتاه (اس ام اس) تبلیغاتی هم استفاده کند. زیرا بسیاری از کاربرانی که به سایت مراجعه می‌کنند از مشتریان قبلی نیستند و مشتریان رقبا و یا مشتریان بالقوه کسب و کار هستند که با جمع‌آوری اطلاعات آن‌ها و هدف قرار دادن آن‌ها در مراحل بعد می‌توان به اهداف فروش و کسب و کار رسید.

برای مثال فرض کنید مخاطبی به یک سایت فروش لوازم خانگی مراجعه می‌کند و با استفاده از قابلیت پشتیبانی آنلاین، با کارشناسان صحبت کرده و از آن‌ها در مورد ویژگی‌های جاروبرقی بوش سوالاتی می‌پرسد.

اگر این کسب و کار بخواهد هوشمندانه عمل کند و مخاطبی که به سایت او مراجعه کرده است را در دایره مشتریان خود قرار دهد می‌تواند چند روز بعد با ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی از تخفیفی که بر روی جاروبرقی بوش اعمال شده است او را مطلع کند و به این طریق احتمال خرید محصول توسط مخاطب را افزایش دهد.

یکی از مواردی که باعث افزایش اثربخشی ارسال پیامک انبوه می‌شود استفاده از سرویس ارسال پیامک با نام تجاری یا مسک Mask است. برای آشنایی و کسب اطلاعات در خصوص سرویس مسک مقاله «سرویس مسک Mask پیامک انبوه چیست» را مطالعه کنید.

 عضویت در سایت برای استفاده از امکانات

عضویت در سایت دهمین روش جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای  ارسال پیام کوتاه (اس ام اس) تبلیغاتی است. این روش مناسب وب سایت‌هایی است که امکانات ویژه‌ای از جمله مقالات خاص، ترجمه مقالات خاص، ویدیوهای آموزشی و موارد این چنینی را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند. در این روش شما بخشی از سایت خود را به محتوا و یا مطالب ویژه اختصاص می‎دهید و دسترسی به آن بخش را فقط برای کاربرانی که در سایت ثبت نام کرده‌اند باز می‌گذارید. به این ترتیب مخاطبانی که قصد استفاده از آن بخش را دارند مجبور به ثبت نام و ثبت اطلاعات خود در سایت شما می‌شوند و شما براحتی می‌توانید اقدام به جمع‌آوری بانک اطلاعات شماره‌های تلفن همراه برای  ارسال پیام کوتاه (اس ام اس) تبلیغاتی کنید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر از مطالعه این مقاله لذت بردید آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.