سرویس شبکه هم آوا

سرویس Push-to-Talk مبتنی بر شبکه Data اپراتور موبایل است که در استاندارد فنی به آن (PoC (Push-to-Talk Over Cellular اطلاق می‌گردد و این سرویس قابلیت ارتباط صوتی One Way، ارسال متن، شناسایی و ارسال مکان، هشدارهای اضطراری و کنسول اتاق کنترل می‌باشد. این سرویس شامل برقراری ارتباط صوتی فوری با افراد و گروه‌های بزرگ شرکت‌کننده در یک تماس است. شبکه آن مبتنی بر اپلیکیشن هم‌آوا، بر روی طیف وسیعی از تلفن‌های همراه هوشمند، دستگاه‌های سخت افزاری PTT و گوشی‌های دارای ویژگی‌های مختلف اجرا می‌شود.

کاربر می‌تواند تماس خصوصی با یک فرد داشته باشند و تنها با فشار یک دکمه، به یک گروه بزرگ پیام ارسال نماید. وضعیت حضور افراد از طریق به‌روز‌رسانی‌های وضعیت، شامل: آنلاین، آفلاین، لطفا مزاحم نشوید می‌باشد.

تماس در شبکه هم آوا دارای پوشش جهانی مبتنی بر شبکههای IP (تلفن همراه، Wi-Fi، LAN و ...) است. سرویس شبکه هم‌آوا به جابجایی تلفن همراه (Roaming) وابسته نیست. محیط ارتباطی هم‌آوا، شامل ارتباطات فرد‌ به ‌فرد و گروهی است. این موضوع شامل تماس صوتی و اتاق‌های گفتگو (گروه‌های رادیویی)، گروه‌های پیش‌فرض، گروه‌های ویژه، شخصی و جلسات هشدار اولویتی (SOS) می باشد.

قابلیت های سرویس هم آوا:
  • سرویس پیام متنی هم‌آوا، متشکل از پیام متنی بلادرنگ (متن Uni-Code و ایموجی)؛ مبتنی بر عضویت فرد یا گروه خاص در لیست تماس کاربر است.
  • سرویس پیام اضطراری هم‌آوا به کاربران اجازه می‌دهد تا با فشار دادن دکمه SOS، از طریق دستگاه‌های خود، آلارم خطر و موقعیت مکانی خود (مشخصات GPS محل استقرار کاربر) را به اتاق کنترل وسایر کاربران ارسال کنند. هر زمان که دکمه اختصاصی SOS کلیک می‌شود، یک اعلان هشدار به سرویس‌دهنده هم‌آوا و اتاق کنترل اعلام می‌گردد. تمام مراحل تحویل، تأیید و پاسخ برای نظارت و ارزیابی های بعدی ثبت Data Base می شوند.
  • سرویس مکان‌نما هم‌آوا، اجازه ردیابی افراد، پرسنل، خدمه، نیروهای امدادرسانی، نیروهای سازمان و دیگر دارایی‌ها را با استفاده از فن آوری GPS فراهم می آورد. با قابلیت مکان‌نما هم‌آوا، نیروی عملیاتی می‌تواند به سرعت در مکان وقوع شرایط اضطراری قرار گیرد. سرویس مکان‌نما نرم افزار هم‌آوا که مبتنی بر فنآوری GPS فعال است، به طور خودکار موقعیت مکانی کاربر را در فواصل به روز رسانی (از پیش تعریف شده)، مشخص می کند.
Dispatcher Console:
مدیریت کاربران شبکه هم‌آوا، با کنسول Dispatcher هم‌آوا بسیار آسان است. ارتباط صوتی PTT (تماس فرد به فرد یا گروهی)، ردیابی مکان کاربران را از طریق نقشه تعاملی (مشاهده زنده و مبتنی بر زمان) و مدیریت هشدار اضطراری از طریق یک رابط گرافیکی فراهم آمده است.
این کنسول، ارسال و ذخیره اطلاعات مربوط به آخرین فعالیت‌های کاربر شامل پیام‌ها، هشدارها، تاریخچه مکان و ضبط تماس‌های ورودی و خروجی شبکه را نیز انجام می‌دهد.

مدل‌های کسب وکار:

هم‌آوا مدل‌های همکاری/عملیاتی مختلفی را برای برآورده ساختن نیازها یا الزامات مشتریان مختلف ارائه می‌دهد.در مدل‌های پیش فرض مبتنی بر سرویس ابری هم آوا، می توان به تنوع وسیعی از مدل‌های کسب و کار، اندازه کسب و کار و گستره وسیع فعالیت‌های مشتریان دست یافت. هم‌آوا به عنوان یک سرویس ابری (PTT-SAS/PoC-SAS) ارائه می‌گردد، پلتفرم سازمانی در مرکز داده مشتری نصب شده و پلتفرم PTT در هسته شبکه ارائه دهندگان خدمات نصب می‌شود.

  • POC as a Service: این مدل انعطاف پذیر، ایده آل برای سرویس گیرندگان B2B است که می‌خواهند این سرویس را به راحتی در مقیاس کوچک در اختیار داشته باشند. این امر با اتصال به یکی از مراکز داده هم‌آوا در ایران و در سراسر جهان میسر می‌گردد.
  • Enterprise Grade platforms: یک پلتفرم اختصاصی استیجاری در محل سازمان که برای سهولت کار یا الزامات خاص امنیتی سازمانی، در مراکز داده شرکت‌ها یا سازمان‌های دولتی/خصوصی/عمومی نصب می شود.
  • Carrier Grade PTT Platform: این پلتفرم برای اپراتورهای مخابراتی و ارائه سرویس به مشتریان توسط اپراتور معرفی می‌گردد. این پلتفرم در مرکز داده اپراتورها راه‌اندازی گردیده و دسترسی به خدمات PTT/POC با پایداری ٩٩/٩٩٩٩٩٪ را ارائه مینماید.