در سلسله مقالاتی که در این وب سایت منتشر کردیم بارها در مورد پیامک تبلیغاتی و مزایای استفاده از آن صحبت کردیم. اکنون در این مقاله قصد داریم در رابطه با عوامل موفقیت در استفاده و ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی با شما صحبت کنیم. اگر این موضوع برای شما جذاب است با ما همراه شوید.

عوامل موفقیت در ارسال پیامک تبلیغاتی

همانطور که در مقاله «آیا تبلیغات از طریق ارسال پیامک مفید است؟» اشاره شد بازاریابی پیامکی یکی از انواع روش‌های بازاریابی است که در جذب مخاطب و تبدیل مخاطب به مشتری بسیار مفید است، به شرطی که از آن به درستی استفاده شود. اما چگونه از آن به درستی استفاده کنیم؟ چه عواملی باعث موفقیت استفاده از پیام کوتاه (SMS) انبوه می‌شود؟

برخی از مهم‌ترین عواملی که باعث موفقیت در ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی می‌شود عبارتند از:

1. کسب اجازه از مخاطبان برای ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی

2. انتخاب درست جامعه هدف

3. استفاده از لحن متناسب با مخاطب

4. شخصی سازی پیام متناسب با هر مخاطب

5. بیان درست و واضح ارزش پیشنهادی

6. استفاده از پیام و متن کوتاه

7. استفاده از متن و پیامی واضح

8. دعوت از مخاطب به انجام عملی مشخص

9. ارسال پیام کوتاه در زمان درست و مناسب

10. استفاده از اپراتور با خدمات با کیفیت

11. استفاده از پنل پیامکی متناسب با نیاز کسب و کار و مخاطب

12. توجه به نرخ‌های اندازه‌گیری میزان موفقیت مانند نرخ تبدیل

13. ثبت گزارشات کمپین‌های گذشته برای استفاده در کمپین‌های پیش رو

در ادامه هر یک از این عوامل موفقیت ارسال پیامک تبلیغاتی را برای شما شرح خواهیم داد.

علاوه بر عواملی که در بالا اشاره شد؛ نحوه جمع آوری بانک اطلاعات تلفن همراه هم یکی از عوامل تاثیرگذار در موفقیت ارسال پیامک انبوه است که در مقاله «10 روش جمع آوری بانک اطلاعات مخاطبان» به صورت کامل در رابطه با آن صحبت شده است.

کسب اجازه از مخاطبان برای ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی

اولین عامل در موفقیت ارسال پیامک تبلیغاتی کسب اجازه از مخاطبین برای ارسال پیام و عدم ارسال پیامک تبلیغاتی بدون اجازه مخاطبان است.

براساس مصوبه جلسه 270 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارسال هرگونه خدمات پیامک انبوه، اطلاع رسانی، تبلیغاتی و ارزش افزوده، بدون اخذ اجازه قبلی از مشترکین ممنوع است.

برخلاف تصور عموم، ارسال پیامک تبلیغاتی بدون کسب اجازه از مخاطبان، تخلف محسوب می‌شود. یعنی اگر مخاطب از قبل به ما اجازه ارسال پیام کوتاه را نداده باشد و ما برای او پیام ارسال کنیم؛ می‌تواند بابت پیام ارسالی، از ما شکایت کند.

با توجه به بند فوق بسیاری از پیامک‌هایی که ما هر روز دریافت می‌کنیم بصورت غیر قانونی برای ما ارسال می‌شوند و تخلف هستند.

علاوه بر موضوع تخلف، ارسال پیامک با اجازه از مخاطبان باعث کاهش هزینه و افزایش نرخ تبدیل هم می‌شود. برای درک بهتر موضوع، تصور کنید دو پیامک بر روی تلفن همراه خود دریافت می‌کنید. یک پیام از کسب و کار و برندی نا آشنا و دیگری از کسب و کار و برندی آشنا برای شما ارسال شده است. شما کدام پیام را باز می‌کنید؟ کدام پیام را بدون باز کردن حذف می‌کنید؟

همانطور که بارها شما هم تجربه کرده‌اید؛ عموم مردم پیام‌های نا آشنا را بدون باز کردن و خواندن متن پیام حذف می‌کنند. حذف پیام باعث می‌شود برای دریافت بازخورد مناسب نیاز به ارسال تعداد پیام بیشتری باشد. نتیجه این موضوع افزایش هزینه بازاریابی و کاهش نرخ تبدیل (موضوع نرخ تبدیل به صورت کامل در ادامه مقاله شرح داده شده است) است.

پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که کسب اجازه از مخاطبین برای ارسال پیامک را به عنوان اولین عامل موفقیت در استفاده از پیام کوتاه تبلیغاتی در نظر داشته باشید.

اگر در رابطه با مزایای ارسال پیامک انبوه سوالی در ذهن دارید مقاله «مزایای ارسال پیامک انبوه» را مطالعه کنید.

انتخاب درست جامعه هدف

انتخاب درست جامعه هدف

عامل دیگری که در موفقیت ارسال پیامک تبلیغاتی موثر است انتخاب درست جامعه هدف است.

حتما برای شما هم پیش آمده است که پیام‌های تبلیغاتی دریافت کرده‌اید که هیچ ارتباطی به شما ندارند. برای مثال پیام تبلیغاتی ثبت نام در دبیرستان برای یک فرد فارق‌التحصیل شده از دانشگاه و یا پیامک خرید خانه در خارج از کشور برای یک نوجوان!

ارسال اینگونه پیام‌ها به دلیل چند موضوع است. یا کسب و کارها برای ارسال پیام تبلیغاتی از مخاطبان خود اجازه نگرفته‌اند و پیام‌ها را بدون اجازه برای همه ارسال می‌کنند به همین دلیل نمی‌دانند که مخاطب آن‌ها چه کسی است، و یا اینکه در زمان تهیه بانک اطلاعاتی دقت کافی در جمع آوری درست اطلاعات را نداشته‌اند و بانک اطلاعات درستی از مخاطبان خود تهیه نکرده‌اند.

عدم انتخاب درست جامعه هدف علاوه بر اینکه موفقیت در استفاده از پیامک تبلیغاتی را با چالش مواجه می‌کند باعث افزایش هزینه‌های بازاریابی و کاهش نرخ تبدیل هم می‌شود.

استفاده از لحن متناسب با مخاطب

اولین عامل در متن یک پیام که باعث موفقیت استفاده از پیام کوتاه انبوه می‌شود لحن پیام است. زیرا لحن اولین چیزی است که در یک پیام خود را نشان می‌دهد.

استفاده از لحن درست در متن پیام، در موفقیت استفاده و ارسال پیامک (اس ام اس) تبلیغاتی بسیار تاثیر گذار است.

در اینکه چه لحنی برای ارسال پیام درست و مناسب است اختلاف نظر زیادی وجود دارد. اما باید بدانید که در حالت کلی نمی‌توان یک لحن را از لحن دیگر برتر دانست.

در زیر یک پیام ثابت با دو لحن متفاوت آورده شده است. به آن‌ها توجه کنید:

1. آقای آرمان محمدی عزیز

سلام؛ فروشگاه … محصولات خود را از امشب با تخفیفات 50 درصد عرضه می‌کند. برای استفاده از تخفیفات، به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه فرمایید.

2. سلام آرمان

جنس‌های مغازه رو از امشب با 50 درصد تخفیف می‌فروشم، خواستی یه سر به ما بزن.

اکنون بگویید که کدام متن بهتر است؟ کدام متن عامل موفقیت ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی است؟

در رابطه با اینکه کدام لحن از لحن دیگر بهتر است نظر قطعی وجود ندارد زیرا به حوزه فعالیت، تصویر ایجاد شده از برند در ذهن مخاطب، ویژگی‌های جمعیت شناختی مخاطب (سن، جنس، شغل، موقعیت اجتماعی و موارد مشابه دیگر)، نوع محصول و سایر موارد این چنینی بستگی دارد و هیچ معیار ثابت و مشخصی ندارد. اما آنچه مشخص و قطعی است این موضوع است که برای موفقیت در استفاده و ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی لازم است که قبل از نوشتن متن پیام، مخاطب خود را بشناسیم.

برای اطلاع از قیمت و تعرفه‌های ارسال پیامک انبوه مقاله «قیمت و تعرفه ارسال پیامک با سامانه ارسال پیامک انبوه» را مطالعه کنید.

شخصی سازی پیام متناسب با هر مخاطب

یکی دیگر از عوامل موفقیت در استفاده و ارسال پیامک (SMS) تبلیغاتی شخصی سازی پیام کوتاه است.

به دو متن زیر دقت کنید:

1. مشتری/مشترک عزیز،

2. آرمان محمدی عزیز،

تفاوت دو متن بالا در نوع خطاب قرار دادن مخاطب است که با ویژگی شخصی سازی پیام در پنل‌های ارسال پیام کوتاه در اختیار شما قرار دارد. در متن اول کل مخاطبان کسب و کار به صورت کلی خطاب قرار داده شده‌اند اما در متن دوم دقیقا مخاطب مشخصی هدف قرار داده شده است.

با شخصی سازی پیام می‌توانیم ارتباط بهتری با مخاطب خود برقرار کنیم و ارتباط بهتر، سبب افزایش Open Rate (نرخ باز کردن)، نرخ تبدیل  Conversation Rate  و در نهایت بازخورد بهتر می‌شود.

 ویژگی شخصی سازی یکی از عوامل موفقیت در استفاده از پیامک انبوه تبلیغاتی و موارد بسیار مهمی است که استفاده از پنل‌های پیام کوتاه را گسترش داده است. با ویژگی شخصی سازی این امکان وجود دارد که متن هر پیام را متناسب با هر مخاطب تنظیم و ارسال کنیم.

بیان درست و واضح ارزش پیشنهادی

بیان واضح و روشن ارزشی که به مخاطب ارائه می‌دهیم هم یکی از عوامل موفقیت در استفاده و ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی است. ما در ارسال پیام کوتاه باید سعی داشته باشیم که آنچه به عنوان ارزش برای مخاطب در نظر داریم؛ خیلی راحت و روشن برای او بیان کنیم.

در پیامک‌های ارسالی باید سعی کنیم که در متن پیام از عبارات گنگ و غیر واضح استفاده نکنیم و اگر ارزشی برای پیشنهاد به مخاطب داریم خیلی واضح به او بیان کنیم.

برای مثال به جای استفاده از عبارت «فروش محصولات با تخفیف ویژه» از عباراتی مانند «فروش همه محصولات با 25 تا 35 درصد تخفیف» و یا «فروش کلیه‌ی محصولات با حداقل 25 درصد تخفیف» استفاده کنیم.

یکی از مواردی که بسیار مشاهده می‌شود و شاید برای خود شما هم پیش آمده باشد عدم توجه به پیام‌های تبلیغاتی گنگ است. مخاطب زمانی که با یک پیام گنگ مواجه می‌شود در بیشتر موارد به جای بررسی اطلاعات پیام و کسب اطلاعات دقیق، ترجیح می‌دهد پیام را نادیده بگیرد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم بیان دقیق ارزش پیشنهادی را به عنوان یکی از عوامل موفقیت در ارسال پیامک (اس ام اس) جدی بگیرید.

استفاده از پیام و متن کوتاه

استفاده از پیام و متن کوتاه

گاهی یکی از دلایلی که منجر به عدم موفقیت در ارسال پیام‌ کوتاه‌های تبلیغاتی می‌شود متن بلند و طولانی پیام است. استفاده از متن بلند و طولانی نه تنها بازخورد مثبتی ندارد می‌تواند منجر به بازخورد منفی هم شود. شاید بپرسید چرا بازخورد منفی؟

برای مثال شخصی که اگر پیامی با متن کوتاه برای او ارسال شود هم پیام را می‌خواند و هم نسبت به پیام پاسخ مناسب می‌دهد امکان دارد با مشاهده پیام بلند و طولانی نه تنها به پیام پاسخ مناسب ندهد بلکه پیام را هم نخواند.

دقت داشته باشید منظور از پاسخ مناسب، هدفی است که برای تحقق آن، ما اقدام به ارسال پیام کرده‌ایم. این هدف فقط فروش محصول نیست و امکان دارد موارد دیگری غیر از فروش از جمله ارسال مشخصات، ارسال کد تایید و موارد دیگر این چنینی را هم شامل شود.

استفاده از متن و پیامی واضح

متن واضح و شفاف هم از عوامل موفقیت در استفاده و ارسال پیامک تبلیغاتی است. منظور از متن واضح، بیان درست و شفاف آنچه می‌خواهیم بگوییم است.

برای درک بهتر تاثیر این موضوع در موفقیت ارسال پیامک انبوه به متن زیر توجه کنید:

«فروش محصولات تا 50 هزار تومان فقط امشب»

از این متن دو  مفهوم برداشت می‌شود:

1. محصولاتی که قیمت آن‌ها حداکثر 50 هزار تومان است به فروش می‌رسد. یعنی اگر محصولی دارای قیمت 80 هزار تومان باشد به فروش نمی‌رسد.

2. کلیه‌ی محصولات، با حداکثر قیمت 50 هزار تومان به فروش می‌رسد. یعنی اگر محصولی قیمت 80 هزار تومان دارد هم 50 هزار تومان فروخته می‌شود.

حال واقعا منظور پیام کوتاه کدام متن است؟

با توجه به اینکه گاهی مشاهده می‌شود برخی کسب و کارها با این نوع متن‌ها و ترفندها مخاطب را به اشتباه می‌اندازند و حس منفی‌ای که نسبت به اینگونه پیام‌ها در مخاطبان بوجود آمده است پیشنهاد می‌کنیم از این گونه متون استفاده نکنید و برای موفقیت بیشتر در استفاده و ارسال اس ام اس تبلیغاتی، پیام خود را خیلی واضح و روشن برای مخاطب بیان کنید تا بتوانید بهترین بازخورد را دریافت کنید.

دعوت از مخاطب به انجام عملی مشخص

اگر بخواهیم پیامک ما بازخورد خوبی داشته باشد باید انجام عملی مشخص را از مخاطبان خود بخواهیم. به این موضوع کال تو اکشن Call to Action گفته می‌شود و یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت ارسال پیامک‌های انبوه است.

کال تو اکشن باید خیلی واضح باشد و انجام آن را خیلی مستقیم از مخاطب بخواهیم. به متن‌های زیر توجه کنید:

«برای خرید محصول لینک زیر را لمس کنید»

«برای ثبت نام عدد 1 را ارسال کنید»

کال تو اکشن یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در موفقیت استفاده و ارسال پیامک‌های تبلیغاتی است.

ارسال پیام کوتاه در زمان درست و مناسب

بهترین زمان ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی

زمان ارسال پیام کوتاه و زمان بازشدن پیام هم یکی از عواملی است که در موفقیت استفاده از پیامک (SMS) بسیار تاثیرگذار است.

اما این سوال مطرح است که چه زمانی برای ارسال پیام کوتاه مناسب‌تر است؟

در رابطه با زمان ارسال پیام کوتاه نمی‌توان نظر قطعی داد زیرا این زمان با توجه به دلیل ارسال پیامک، نوع پیامک، نوع مخاطب، ویژگی‌های جمعیت شناختی مخاطبان و موارد مشابه دیگر متفاوت است.

برای مثال فرض کنید که شما برای تایید ثبت نام مخاطبان در سایت خود برای آن‌ها کد تایید شماره تلفن ارسال می‌کنید. آیا این زمان می‌تواند 30 دقیقه تاخیر داشته باشد؟

و یا اینکه فرض کنید که شما قصد دارید برای مخاطبان سایت خود که بانوان هستند پیامکی در خصوص معرفی یکی از محصولات جدید آشپزخانه ارسال کنید. چه زمانی این پیام را ارسال می‌کنید؟ صبح زود؟ ظهر؟ عصر؟ و یا انتهای شب؟

در این مورد نمی‌توان نظر قطعی داد زیرا تجربیات و نظرات متفاوت است. برخی اعتقاد دارند افراد حداکثر 30 دقیقه پس از بیدار شدن تلفن همراه و پیام‌های خود را بررسی می‌کنند و به همین دلیل بهترین زمان ارسال پیام صبح زود است. برخی دیگر اعتقاد دارند که بانوان خانه دار معمولا در ساعات قبل از ظهر زمان بیشتری را به تلفن همراه و بررسی پیام‌ها اختصاص می‌دهند به همین دلیل بهتر است پیام را در این زمان برای او ارسال کرد تا او بتواند با دقت به پیام و ارزش پیشنهادی فکر کند.

در برخی مقالات بین المللی، که در رابطه با بازاریابی پیامکی منتشر شده است بهترین زمان ارسال پیام کوتاه را بین ساعت 12 تا 15 اعلام کرده‌اند. اما نباید این نکته را فراموش کنیم که این زمان بر اساس فرهنگ هر منطقه و کشور تغییر می‌کند.

در حالت کلی بهترین زمان برای ارسال پیامک وجود ندارد و این زمان بر اساس عوامل مختلف تغییر می‌کند. اما آنچه مشخص و واضح است تاثیر عامل زمان ارسال پیامک در موفقیت بازاریابی پیامکی است.

استفاده از اپراتور با خدمات با کیفیت

انتخاب اپراتور برای ارسال پیام کوتاه هم یکی از عوامل بسیار مهم در موفقیت استفاده و ارسال پیامک (پیام کوتاه) است که در بیشتر مقالات نادیده گرفته شده است.

اجازه دهید این موضوع را با این سوال آغاز کنیم «آیا تا به حال به شماره پیام‌های تبلیغاتی خود توجه کرده‌اید؟»

اگر به این موضوع دقت کرده باشید مشاهده کرده‌اید که این پیام‌ها عمدتا با پیش شماره (سرشماره‌) های 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، 50009، 021، 026 ارسال می‌شوند. اما آیا واقعا این پیش شماره‌ها با هم تفاوتی دارند؟

خیلی واضح باید بگوییم نه هیچ تفاوتی در کیفیت ارسال بین این پیش شماره‌ها وجود ندارد یعنی اگر شما پیامکی را با پیش شماره (سرشماره) 1000 ارسال کنید یا با 50001 ارسال کنید هیچ فرقی ندارد.

اما شاید این سوال پیش بیاید پس چرا قیمت ارسال پیام در هر شماره متفاوتی است؟ و یا اینکه چرا برخی ادعا می‌کنند که کیفیت ارسال این پیام‌ها با هم متفاوت است؟

اما باید بدانید که بین کیفیت خدمات شرکت‌های ارائه دهنده سامانه‌های پیامک با هم تفاوت وجود دارد. برخی از شرکت‌های ارائه دهنده سامانه‌های پیام کوتاه مانند رهیاب پیام گستران اپراتور پیام کوتاه هستند و به صورت مسقیم به اپراتورهای همراه اول و ایرانسل متصل هستند. اما برخی دیگر از شرکت‌های ارائه دهنده سامانه‌های پیام کوتاه نمایندگان اپراتورها (رهیاب پیام گستران) هستند و پیامک را از اپراتورهایی مانند رهیاب پیام گستران می‌خرند و به مشتریان خود می‌فروشند. پس در نتیجه بین امکانات و کیفیت خدمات آن‌ها تفاوت وجود دارد.

برای مثال اگر شرکتی که از آن خدمات پیام کوتاه را دریافت می‌کنید به اپراتور اصلی (رهیاب پیام گستران) بدهکار باشد پیامک‌های شما ارسال نخواهد شد (هر چند که پنل شما دارای شارژ هم باشد). اما اگر مستقیما از اپراتورهای پیام کوتاه، خدمات خود را دریافت کنید در صورت داشتن شارژ کافی در پنل پیامک‌های شما بدون وقفه ارسال می‌شوند.

تفاوت در خدمات این شرکت‌ها و کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهند ارتباط مستقیمی با میزان رضایت مخاطبان شما دارد.

پس با توجه به آنچه گفته شد به شما توصیه می‌کنیم شرکت ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه را به عنوان یکی از عوامل موفقیت خود در ارسال پیام کوتاه (اس ام اس) انبوه جدی بگیرید و با وسواس ویژه‌ای اپراتور خود را انتخاب کنید.

استفاده از پنل پیامکی متناسب با نیاز کسب و کار و مخاطب

همانطور که در مقاله «راهنمای خرید سامانه ارسال پیامک انبوه» توضیح دادیم برای ارسال پیام کوتاه انبوه به یک خط ارسال پیامک با شارژ و یک پنل ارسال نیاز است. پنل‌های ارسال پیامک انواع مختلفی دارد و هر یک براساس قیمت دارای امکانات مختلفی است. برای موفقیت در استفاده از پیامک (SMS) انبوه تبلیغاتی باید دقت داشته باشید که از پنلی استفاده کنید که خدمات مورد نیاز شما را پوشش دهد. گاها مشاهده می‌شود کسب و کارها هنگام خرید پنل بدون توجه به امکانات و تنها با توجه به قیمت، پنلی را تهیه می‌کنند اما پس از گذشت مدتی متوجه اشتباه خود می‌شوند و مجبور به خرید پنلی دیگر می‌شوند.

برای مثال فرض کنید شما از پیامک انبوه برای ارسال پیام تبریک تولد به مشتریان خود می‌خواهید استفاده کنید حال اگر پنل این امکان را نداشته باشد شما نمی‌توانید کاری کنید و باید پنلی دیگر برای اینکار تهیه کنید.

با توجه به موارد ذکر شده و تاثیر این موضوع در موفقیت ارسال پیام کوتاه انبوه، تاکید می‌کنیم که ویژگی‌های پنلی که قصد خرید دارید را به خوبی بررسی کنید.

اگر در رابطه با ارسال پیامک با نام تجاری اطلاعی ندارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله «سرویس مسک Mask پیام کوتاه چیست؟» را مطالعه کنید.

توجه به نرخ‌های اندازه‌گیری میزان موفقیت مانند نرخ تبدیل

یکی از اصلی‌ترین عوامل در موفقیت استفاده از اس ام اس‌های (پیامک) انبوه تبلیغاتی و خدماتی توجه به نرخ‌هایی مانند نرخ تبدیل است که میزان موفقیت را اندازه گیری می‌کنند.

نرخ تبدیل Conversation Rate یکی از اصلی‌ترین عوامل در موفقیت استفاده از اس ام اس‌های (پیامک) انبوه که به اندازه‌گیری درصد تبدیل مخاطب اشاره دارد. منظور از تبدیل هدفی است که برای تحقق آن از ارسال پیامک انبوه استفاده می‌کنیم.

فرض کنید قصد دارید به کلیه‌ی افرادی که به فروشگاه شما آمده‌اند و شماره خود را برای اطلاع رسانی تخفیف‌ها به شما داده‌اند پیام کوتاه ارسال کنید و از آن‌ها برای خرید جضوری دعوت کنید. پس جامعه هدف شما کلیه‌ی افرادی است که به فروشگاه شما آمده‌اند و شماره خود را به شما داده‌اند و هدف شما مراجعه آن‌ها به فروشگاه است. در این حالت نرخ تبدیل از تقسیم تعداد مراجعه کنندگان بر تعداد کل مخاطبان بدست می‌آید.

یعنی اگر به 1000 نفر پیام ارسال کنید و تنها 50 نفر مراجعه کنند. در این حالت نرخ تبدیل شما 0.05 (0.05= 1000 ÷ 50) است که اگر بخواهیم به صورت درصد بیان کنیم برابر 5 درصد می‌شود.

نرخ تبدیل امکان دارد به تعداد افرادی که پس از مراجعه خرید می‌کنند اشاره داشته باشد.  به 1000 نفر پیام کوتاه ارسال می‌کنید، 50 نفر حضوری به فروشگاه مراجعه می‌کنند و 5 نفر در نهایت محصولی از شما خریداری می‌کنند. در این حالت نرخ تبدیل برابر با 0.005 (0.005= 1000 ÷ 5) است که اگر بخواهید به صورت درصد بیان کنیم برابر 0.5 درصد می‌شود.

علاوه بر نرخ تبدیل نرخ‌های دیگری هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای موفق بودن یا موفق نبودن ارسال پیام کوتاه انبوه از آن‌ها استفاده کنید. مانند نرخ باز شدن پیام Open Rate

بررسی این نرخ‌ها و مقایسه این نرخ‌ها با متوسط نرخ‌های حوزه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید یکی از عوامل بسیار مهم در موفقیت ارسال پیامک تبلیغاتی است. گاهی با بررسی این عوامل به نکاتی دست خواهیم یافت که باعث پیشرفت‌های بسیار بزرگی می‌شود.

اگر مقالات بین المللی که در خصوص بازاریابی پیامکی و عوامل تاثیرگذار در موفقیت استفاده از پیامک انبوه منتشر شده است را مطالعه کنید، متوجه می‌شوید که بیشتر این مقالات بررسی نرخ‌های اندازه‌گیری مانند نرخ تبدیل را به عنوان یکی از کلیدی‌ترین عوامل موفقیت در استفاده از اس ام اس انبوه معرفی کرده‌اند.

ثبت گزارشات کمپین‌های گذشته برای استفاده در کمپین‌های پیش رو

در این قسمت می‌خواهیم آخرین مورد از عوامل موفقیت در استفاده از پیام کوتاه تبلیغاتی یعنی ثبت گزارشات را برای شما شرح دهیم.

یکی از اشتباهاتی که در برگزاری کمپین‌ها مشاهده می‌شود عدم ثبت گزارشات و اطلاعات کمپین‌های برگزار شده است. عدم ثبت اطلاعات کمپین‌های گذشته برای استفاده در کمپین‌های پیش رو باعث می‌شود ما هر کمپین را با چشمانی بسته و بدون داشتن اطلاعات آغاز کنیم که این شانس موفقیت را بسیار کاهش و احتمال شکست را بسیار افزایش می‌دهد. علاوه بر این، بیان کردیم که برخی عوامل موفقیت در استفاده از پیامک تبلیغاتی بر اساس حوزه‌های مختلف کسب و کار متفاوت است. حال اگر ما نتایج کمپین‌های گذشته را ثبت نکنیم نمی‌توانیم این عوامل را به خوبی شناسایی کنیم و از بروز اشتباهات در کمپین‌های جدید جلوگیری کنیم.

ثبت اطلاعات کمپین‌های مختلف و مقایسه آن‌ها با یکدیگر باعث می‌شود ما تاثیر عوامل مختلف را در موفقیت در استفاده از پیام کوتاه تبلیغاتی و کسب و کار خود متوجه شویم و کمپین‌های پیش رو بهتر اجرا کنیم.

در این مقاله سعی کردیم برخی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در استفاده و ارسال پیامک تبلیغاتی را برای شما ذکر کنیم امید داریم که این مطالب برای شما مفید بوده باشد و از مطالعه این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

به شما پیشنهاد می‌کنیم پس از مطالعه این مقاله، برای کسب نتایج بهتر از ارسال پیامک تبلیغاتی «بهترین روش‌های ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی» را مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ارسال پیامک انبوه و پنل‌های ارسال پیامک با شماره 02187110 تماس بگیرید.