این مقاله در رابطه با یکی از سرویس‌های ارسال پیامک انبوه خدماتی (تبلیغاتی) به نام سرویس مسک یا ماسک Mask پیامک است. سرویس ارسال پیامک با نام تجاری یا مسک (ماسک) Mask پیامک یکی از خدمات نوینی است که طی چند سال گذشته گسترش یافته است و به دلیل تاثیر بسیار زیاد روی مخاطبان و افزایش تعامل Engagement، کسب و کارها به استفاده از آن روی آورده‌اند. در ابتدا لازم است شما را با سرویس ارسال پیامک (SMS) با نام تجاری یا ماسک Mask پیامک آشنا کنیم.

لازم به ذکر است که در این مقاله عبارات مسک، ماسک و Mask به یک معنا است.

سرویس ماسک Mask پیامک چیست؟

سرویس ماسک پیامک چیست؟

سرویس مسک (ماسک)Mask  پیامک(SMS) به معنای نقاب برای پیامک است. در این سرویس شما با پرداخت هزینه‌ی اضافه‌ای به اپراتورها این امکان را دارید که پیامک و یا اس ام اسی که به صورت گسترده برای مخاطبتان ارسال می‌کنید را با نام خود و یا هر نام دلخواه دیگری ارسال کنید. برای درک بهتر موضوع تصویر بالا را مشاهده کنید.

همانطور که مشاهده می‌کنید در این پیام به جای شماره، نام فرستنده پیام درج شده است. شما هم حتما از این پیام‌ها که بیشتر از سوی بانک‌ها ارسال می‌شوند دریافت کرده‌اید؛ به این نوع پیام سرویس ارسال پیامک با نام تجاری یا سرویس مسک (ماسک) Mask می‌گویند. شاید در اینجا سوال زیر برای شما پیش بیاید.

برای آشنایی با پنل ارسال پیامک انبوه مقاله«پنل ارسال اس ام اس انبوه چیست؟» را مطالعه کنید.

چرا باید از سرویس ارسال پیامک (SMS) با نام تجاری یا مسک Mask پیامک استفاده کنیم؟

افزایش تعامل Engagement

ارسال پیامک گسترده با اهداف مختلفی از جمله اطلاع رسانی، سرگرمی و موارد مشابه دیگر صورت می‌گیرد اما این موارد همه اهداف ابتدایی هستند و هدف نهایی استفاده از ابزارهای بازاریابی از جمله ارسال پیامک گسترده، ایجاد تعامل و ارتباط با مخاطب است.

همه‌ی ما در طول روز تعداد زیادی پیام تبلیغاتی و اطلاع رسانی دریافت می‌کنیم که برخی از آن‌ها را کامل مطالعه می‌کنیم، برخی از آن‌ها را تنها باز می‌کنیم و نگاهی مختصر می‌اندازیم و تعداد زیادی از آن‌ها را هم بدون اینکه باز کنیم از صندوق پیام‌های خود حذف می‌کنیم. علت این اقدام چیست؟ چرا بین پیام‌ها تفاوت قائل می‌شویم؟

موضوعی که در اینجا مطرح می‌شود نرخ تعامل Engagement است. یعنی هر چه ما با یک پیام ارتباط و تعامل کمتری برقرار کنیم به آن کمتر اهمیت می‌دهیم و یا اصلا به آن توجه نمی‌کنیم.

فعالیت‌هایی که برای افزایش نرخ تعامل Engagement ارسال پیامک گسترده انجام می‌شود به سه بخش کلی تقسیم می‌شود.

1. اقدامات و تکنیک‌های مربوط به مرحله جمع آوری شماره، لید Lead و سرنخ

2. تکنیک‌های مربوط به مرحله ورود اس ام اس به صندوق پیام Inbox مخاطب

3. تکنیک‌های مربوط به متن پیام، CTA و ترغیب مخاطب به انجام اکشن Action

استفاده از سرویس ارسال پیامک (SMS) با نام تجاری یا ماسک Mask پیامک مربوط به مرحله دوم یعنی تکنیک‌های مربوط به مرحله ورود اس ام اس به صندوق پیام مخاطب است.

استفاده از سرویس ارسال پیامک (SMS) با نام تجاری یا مسک Mask پیامک تاثیر بسیاری در افزایش نرخ تعامل Engagement دارد زیرا باعث می‌شود مخاطب بین پیام ما و سایر پیام‌های اطلاع رسانی و تبلیغاتی تفاوت قائل شود و اگر بخواهد از بین تمام پیام‌های خود تنها چند پیام را باز کند و مطالعه کند پیامی که از سمت ما ارسال شده است را مطالعه کند.

برای درک بهتر موضوع شما تصور کنید در صندوق ورودی خود چندین پیام تبلیغاتی دارید. اما یکی از این پیام‌های تبلیغاتی با استفاده از سرویس مسک (ماسک) Mask ارسال شده است. مطالعه کدام پیام برای شما در اولویت است؟

افزایش تعامل با سرویس ماسک

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید پیام ارسال شده توسط سرویس ماسک به دلیل داشتن نام و مشخص بودن فرستنده در بین تمامی پیام‌ها به راحتی شناخته می‌شود و احتمال باز شدن و دیده شدن آن افزایش پیدا می‌کند.

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای موفقیت در ارسال پیامک انبوه مقاله «عوامل موفقیت در ارسال اس ام اس» را مطالعه کنید.

افزایش اعتماد مخاطب

یکی از موضوعاتی که در فعالیت‌های بازاریابی بسیار اهمیت دارد جذب و افزایش اعتماد مخاطب است. اعتماد مخاطب یکی از بزرگترین دارایی‌های هر کسب و کار است و تمام کسب و کارها در پس اقدامات بازاریابی خود به دنبال جذب و افزایش اعتماد مخاطب هستند.

سرویس ارسال پیامک (SMS) با نام تجاری یا ماسک Mask پیامک از جمله ابزارهایی است که باعث جلب اعتماد مخاطب به نام تجاری و کسب و کار می‌شود. بگذارید به شکل دیگر این موضوع را برای شما شرح دهم؛

همه‌ی ما در روز خبرهای منتشر شده‌ی زیادی از نمونه‌های کلاهبرداری و سواستفاده از اطلاعات را می‌شنویم و بارها تاکیدات فراوان سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف را در رابطه با عدم توجه به پیامک‌های سواستفاده شنیده‌ایم. این موضوع ناخواسته باعث بی اعتمادی برخی از مردم به پیامک‌های تبلیغاتی هم شده است.

از سوی دیگر دریافت یک پنل پیامکی و ارسال پیامک به مخاطبان کار دشوار و پیچیده‌ای نیست و هر شخص به راحتی قادر به انجام اینکار است. پس اگر ما به عنوان یک کسب و کار یک پیامک تبلیغاتی و یا اطلاع رسانی را به مخاطب ارسال کنیم و یک طرح ویژه را به او اطلاع دهیم امکان دارد پیام ما در نظر مخاطب دروغ تصور شود و او به آن اهمیت ندهد. اما اگر همین متن تبلیغاتی یا اطلاع رسانی را با استفاده از سرویس مسک (ماسک) Mask ارسال کنیم به دلیل فرایندهای احراز هویتی که دریافت کنندگان سرویس ماسک (Mask) انجام می‌دهند این تصور در مخاطب ایجاد نمی‌شود و این یکی از دلایلی اصلی استفاده بانک‌ها و سازمان‌های بزرگ از سرویس ارسال پیامک (SMS) با نام تجاری یا ماسک Mask پیامک است.

یکی از عوامل موفقیت در ارسال اس ام اس انبوه استفاده از بهترین روش‌های ارسال اس ام اس است که در مقاله‌ «بهترین روش‌های ارسال اس ام اس» به صورت کامل شرح داده شده است.

برندسازی شخصی

برندسازی شخصی با سرویس ماسک

تا به اینجای مقاله ابتدا سرویس ارسال پیامک (SMS) با نام تجاری یا مسک Mask پیامک را معرفی کردیم و در ادامه از افزایش نرخ تعامل Engagement و افزایش اعتماد مخاطب به عنوان مزایای سرویس ماسک (Mask) یاد کردیم. اکنون می‌خواهیم از برندسازی شخصی به عنوان یکی دیگر از مزایای این سرویس سخن بگوییم.

برای شروع به تصویر پیام‌های زیر توجه کنید.

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده می‌کنید به جای شماره ارسال پیام، نام ارسال کننده پیام درج شده است.

اما در نمونه اول نام یک سازمان به جای شماره ارسال کننده درج شده است و در نمونه دوم نام یک شخص به جای شماره ارسال کننده قرار گرفته است؛ پس موضوعی که در اینجا متوجه می‌شویم این است که امکان درج هر دو حالت نام شخص و نام سازمان به جای شماره ارسال کننده وجود دارد و این یک فرصت ویژه است برای افرادی که قصد برندسازی شخصی دارند.

هزینه استفاده از سرویس ارسال پیامک (SMS) با نام تجاری یا ماسک

در این قسمت مقاله سوالی که ایجاد می‌شود در رابطه با هزینه‌ی استفاده از این سرویس است. زیرا برخی تصور می‌کنند هزینه ارسال پیامک با استفاده از این سرویس از هزینه ارسال پیامک در حالت عادی بیشتر است!

در همین ابتدا باید به شما بگویم که این تصور کاملا غلط است و هزینه ارسال پیامک با استفاده از این سرویس با هزینه ارسال پیامک معمولی تفاوتی ندارد.

پس اگر هزینه ارسال تفاوتی ندارد چرا همه از این سرویس استفاده نمی‌کنند؟

دلیل عدم استفاده همه از این سرویس هزینه راه اندازی سرویس است.

هزینه استفاده از سرویس‌های اس ام اس گسترده شامل هزینه شماره، هزینه پنل ارسال و هزینه ارسال هر پیامک است. اما در سرویس ماسک (Mask) علاوه بر هزینه‌های ذکر شده هزینه راه‌اندازی سرویس ماسک (Mask) هم اضافه می‌شود.

اگر در رابطه با هزینه‌های استفاده از سرویس اس ام اس گسترده اطلاعات زیادی در اختیار ندارید جزئیات کامل هزینه‌ها و تعرفه‌ها در مقاله «قیمت، تعرفه و نحوه محاسبه هزینه ارسال پیامک (SMS)» شرح داده شده است.

در ادامه مقاله به برخی از پرتکرارترین سوالات شما در رابطه با این سرویس پاسخ می‌دهیم.

آیا می‌توان از نام فارسی استفاده کرد؟

خیر، سرویس ارسال پیامک با نام تجاری تنها برای عبارات و کاراکترهای انگلیسی در دسترس است و از آن برای عبارات فارسی نمی‌توان استفاده کرد.

حداکثر از چه تعداد کاراکتر می‌توانیم استفاده کنیم؟

حداکثر تعداد کاراکتری که برای نام (به جای شماره) سرویس ماسک (Mask) می‌توانیم در نظر بگیریم 11 کاراکتر با احتساب فاصله است.

به دلیل این محدودیت شرکت‌ها و سازمان‌هایی که دارای نام‌های طولانی هستند از عبارات مخفف استفاده می‌کنند. برای مثال بانک پاسارگاد از B به جای Bank استفاده می‌کند و نام آن به صورت B.Pasargad نمایش داده می‌شود.

مدت زمان فعالسازی سرویس ارسال پیامک با نام تجاری یا مسک پیامک

مدت زمان فعالسازی این سرویس یک تا دو ماه است. این مدت توسط اپراتورهای تلفن همراه تعیین می‌شود و شرکت‌های ارائه دهنده این سرویس در این مدت زمان نقشی ندارند.

برای فعالسازی سرویس مسک (ماسک، Mask) از چه سرشماره‌ای باید استفاده شود؟

فعالسازی این سرویس به این شکل است که کاربر ابتدا یک شماره تبلیغاتی یا خدماتی با هر تعداد رقم و از هر سرشماره‌ای که دوست دارد تهیه می‌کند. سپس با پرداخت هزینه فعالسازی بر روی شماره خود یک ماسک با متن دلخواه قرار می‌دهد. پس اهمیتی ندارد که از چه شماره‌ای، با چند رقم، از چه سرشماره‌ای و از چه اپراتوری استفاده کند چون شماره و تعداد رقم آن دیگر مشخص نیست و تنها عنوانی که برای خود انتخاب کرده است نمایش داده می‌شود.

توصیه‌ی ما به شما استفاده از شماره‌های ارزان قیمت و سر شماره 5000 است. زیرا علاوه بر پرداخت هزینه کمتر برای شماره، هزینه‌ی کمتری بابت هر پیامک می‌پردازید. همچنین سرشماره 5000 نسبت به سایر سرشماره‌ها دارای قطعی و اختلال کمتری در ارسال پیام کوتاه است.

اگر این مقاله برای شما مفید بوده است به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله «بهترین روش‌های جمع آوری بانک اطلاعاتی» را مطالعه کنید.

علت تفاوت قیمت برای فعالسازی سرویس ماسک (Mask) در شرکت‌های مختلف چیست؟

در حال حاضر شرکت‌های زیادی خدمات سامانه‌های پیامکی را ارئه می‌دهند اما تنها 7 شرکت وجود دارد که مستقیم به اپراتورهای تلفن همراه متصل هستند و سایر شرکت‌ها نقش واسط بین این هفت شرکت اصلی با مشتریان را ایفا می‌کنند. به همین دلیل نرخ ارائه خدمات در این 7 شرکت اصلی با سایر شرکت‌ها متفاوت است و بیشتر شرکت‌های واسط مبالغی بیشتر از  شرکت‌های اصلی دریافت می‌کنند. شرکت‌های اصلی ارائه دهنده خدمات پیامکی عبارت است از:

شرکت رهیاب پیام گستران

شرکت آتیه داده پرداز

مركز گسترش فناوري اطلاعات

شرکت رهیاب رایانه گستر

شرکت راهکار سرزمین هوشمند

شرکت ارمغان راه طلایی

شرکت آسانک

اگر در رابطه با نحوه درخواست و فعالسازی سرویس ارسال پیامک (SMS) با نام تجاری یا ماسک Mask پیامک سوالی دارید کارشناسان ما در شرکت رهیاب پیام گستران آماده ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم به شما هستند. برای دریافت مشاوره با شماره 87110-021 تماس بگیرید.