شرکت پارس آذرخش

معرفی شرکت پارس آذرخش

شرکت پارس آذرخش در سال ۱۳۶۷ تأسیس و پا به عرصه نرم‌افزارهای کتابداری و اطلاع‌رسانی گذاشت. این شرکت تاکنون همگام و همراه با خبرگان و اساتید این حوزه سعی در نوآوری و ارائه راهکارهای نوین برای بهره‌برداری در سطح کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی، مراکز اسناد و آرشیو داشته است.
شرکت پارس آذرخش طی ده سال گذشته با پیشبرد موفقیت‌آمیز دو پروژه اتوماسیون کتابخانه ملی و سیستم کتابخانه و آرشیو دیجیتال آذرخش توانست علاوه بر ارائه دو محصول متفاوت و انحصاری در حوزه کتابداری و اطلاع‌رسانی، در حوزه خدمات‌رسانی به جامعه فرهنگی کشور با پیشرفت چشم گیری همراه شود. این شرکت با پیشرفت روزافزون علم اطلاع‌رسانی، نیازمندی‌های کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی، آرشیو محصولات نرم‌افزاری متنوعی را برای خدمات‌رسانی کتابخانه‌های سنتی، کتابخانه‌های دیجیتال، مراکز اسناد و آرشیو فنی تولید و ارائه کرده است. از جمله این محصولات می‌توان به دو محصول پورتال کتابخانه‌ای مبتنی بر وب که خدمات تعاملی متنوعی در اختیار کاربران قرار می‌دهد و راهکار یکپارچه کتابخانه و آرشیو دیجیتال آذرخش اشاره کرد.
در حال حاضر محصولات شرکت پارس آذرخش توسط طیف گسترده‌ای از سازمان‌ها، موسسات و دانشگاه‌های کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و این شرکت در این حوزه بیشترین سهم بازار را دارا است.
افتخار برجسته شرکت پارس آذرخش عرضه محصول استاندارد اتوماسیون کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران با نام تجاری رسا است. که در نتیجه از معدود کشورهایی هستیم که کتابخانه ملی آن از نرم‌افزار بومی بهره‌برداری می‌نماید. همچنین یکی دیگر از پروژه‌های برجسته این شرکت، استقرار راهکار یکپارچه آذرخش در کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی است که مدیریت کتابخانه الکترونیک، کتابخانه دیجیتال، موزه و آرشیو اسناد مجلس را شامل می‌شود.
پیشرفت روزافزون علم اطلاع‌رسانی با اتکا به فناوری اطلاعات و ارتباطات سبب شده است که متخصصان فنی علم اطلاعات جذب شرکت پارس‌آذرخش شوند؛ تا در طراحی و توسعه راهکارهای نوین درخصوص سیستم‌های نرم‌افزاری مدیریت کتابخانه‌‌های سنتی و دیجیتال، اطلاع‌رسانی، آرشیو دیجیتال، آرشیو اسناد فنی و سازمانی، پورتال‌های کتابخانه‌ای و اتوماسیون کتابخانه، این شرکت را یاری کنند.
شرکت پارس آذرخش در کارنامه موفق 33 ساله‌ی خود، علاوه بر ارائه محصولات برتر، افتخارات متعدد دیگری از جمله دریافت نشان پدیدآورنده نرم‌افزار برگزیده نسخ خطی، از طرف کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و لوح تقدیر از چندین دوره نمایشگاه‌ بین‌المللی کتاب تهران را دارد. علاوه بر این، شرکت پارس آذرخش دارای رتبه ۳ از طرف شورای عالی انفورماتیک کشور در حوزه تولید و پشتیبانی نرم افزارهای مدیریت منابع اطلاعاتی است.

راه‌های ارتباطی

  • وب سایت: https://parslib.com
  • ایمیل: info@parslib.com
  • آدرس: تهران، خیابان شهید‌بهشتی، خیابان احمد قصیر، نبش کوچه‌ی سوم،پلاک ۸، ساختمان فرهنگستان زبان و ادب فارسی، طبقه ی اول
  • مرکز تماس : 02188747545